Як розрахувати мінімальний платіж за кредитною карткою?

Суму мінімального платежу по кредитці можна дізнатися з SMS-повідомлення від банку або розрахувавши самостійно. Скористайтеся простою формулою і визначте, скільки повинні внести на карту в цьому місяці. Борг за кредиткою можна закривати повною сумою в безвідсотковий період, або погашати частинами. В останньому випадку необхідно вносити суму не нижче мінімального платежу. Його розмір визначає банк, що видав вам кредитну картку.

Як правило, банк повідомляє власника кредитної картки про заборгованість та суму мінімального платежу, яку потрібно внести не пізніше певної дати, за допомогою SMS або дзвінка. Дату внесення коштів встановлює кредитор, і її вказують в договорі і SMS-повідомленні.

Сума постійно змінюється, і, якщо банк не сповістив вас про розмір мінімального платежу, вам доведеться розрахувати його самостійно. Щоб виконати розрахунок, уточніть: В який день банк формує звіт по вашій кредитній картці.

Звітну дату можна подивитися в договорі, на конверті з ПІН-кодом або у співробітника банку. Яку частину від суми витраченого кредитного ліміту потрібно вносити щомісяця. ПриватБанк вимагає не менше 5%, Монобанк — від 3-5%, залежно від карти, Аваль- від 10%. Яка процентна ставка діє за вашим кредитним договором. Яку неустойку потрібно виплатити, якщо ви вже затримали платіж. Штрафи виплачують в першу чергу. Таким чином, мінімальний платіж включає в себе частину витрачених коштів (3-10%) і нараховані відсотки. Розрахувати частина основного боргу найпростіше: помножте витрачену суму на відсоток, встановлений банком.

Так, якщо ви витратили 100 000 гривень з кредитної картки ПриватБанку, мінімальний платіж буде включати в себе 5000 гривень (5% від загальної суми). Розрахувати відсоток можна за формулою: (сума боргу на звітну дату × процентна ставка) / 365 × термін заборгованості Так, якщо ставка по кредитній картці ПриватБанку становить 27,9%, за місяць заборгованості в розмірі 100 000 гривень вам нарахують:

(100 000 × 0,279) / 365 × 30 = 2293,15

2 293 гривень 15 копійок — це лише відсотки. Додайте до них 5000 гривень (5% основного боргу).

Разом ви повинні заплатити не менше 7 293 гривен 15 копійок. Якщо ви не будете користуватися кредитною в наступному місяці, сума основного боргу складе 95 000, відповідно, ви заплатите:

95 000 × 0,05 + (95 000 × 0,279) / 365 × 30 = 4750 + 2178,49 = 6928,49

Зверніть увагу на термін заборгованості. Якщо ви вносите мінімальні платежі і не збільшуєте суму боргу, термін становить один календарний місяць (від 28 до 31 дня). Найкраще вносити максимально можливу суму. Чим більше буде ваш платіж, тим швидше ви повернете борг, і тим менше переплатите. Крім того, так ви точно уникнете санкцій за прострочення, якщо посередницька організація (банк або сервіс), через яку ви збираєтеся платити, затримає переказ коштів або візьме додаткову комісію.

Напоминаем, Вы можете воспользоваться Facebook ботом для подбора кредита:
Эксперт по Кредитам

Cтоит прочитать

Що таке онлайн-кредит і чи безпечна така сучасна банківська операція в наш час?

У століття високих технологій, коли велика частина часу проходить в інтернеті, така новинка як онлайн-кредит стала дуже популярна серед нашого суспільства. Це можна пояснити тим, що даний кредит значно економить час, дуже зручний, оформити його можна просто і швидко. Щоб ...

Відмінність позики від кредиту та їх важливі особливості

Багато користувачів вважають рівноцінними поняття «кредит» та «позика». Але насправді це зовсім не одне і те ж. Розглянемо, чим же відрізняється кредит від позики. У момент укладення договору на отримання позики сторони іменуються «позичальник» і «позикодавець», у кредитної угоди сторони ...

Що таке пролонгація кредиту?

Під пролонгацією на увазі збільшення терміну, протягом якого можна погасити кредит. Пролонгація дозволить знизити розмір щомісячного платежу або збільшити суму кредиту. Для її оформлення буде необхідно підписати новий договір. Будь-яка умова кредитного договору можна змінити за обопільною згодою в рамках ...

Що таке 3D Secure і 3DS-аутентифікація

3D Secure - протокол авторизації при оплаті товарів і послуг через інтернет за допомогою банківської карти. 3DS-авторизація включає підтвердження платежу за допомогою коду безпеки. Вона замінює собою введення PIN-коду для онлайн-платежів При оплаті в звичайному магазині ви вставляєте карту в ...

  • КРЕДИТ НА КАРТУ
  • ПЕРВЫЙ БЕСПЛАТНЫЙ
  • КРЕДИТ ОНЛАЙН
  • КРЕДИТНАЯ КАРТА
Сколько денег вам нужно?
3 грн
15000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
10 грн
10000 грн
+
На какой период?
1 дн
45 дн
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
3 грн
300000 грн
+
На какой период?
1 мес
48 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
100 грн
300000 грн
+
На какой период?
1 мес
36 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения: