Як і де взяти перший кредит у житті?

перший кредит

Оформлення першого кредиту у житті людини супроводжується відразу декількома негативними причинами. По-перше, банки скептично ставляться до такого позичальника, тому що у нього немає кредитної історії. Відсутність кредитної історії не дає банку уявлення про платоспроможність позичальника, про його надійності.

Коли у людини є кредитна історія, по ній завжди легко зрозуміти, що за позичальник звертається за грошима. Наприклад, якщо в кредитній історії багато прострочень, то зрозуміло, що позичальник ненадійний. Якщо ж клієнт справно вносить платежі, то банк без сумнівів видасть перший кредит за умови відповідності основним вимогам. Тому наявність кредитної історії так важливо для банку при розгляді заявки на кредит.

По-друге, останнім часом найчастіше перший кредит отримують в ранньому віці 18-20 років. Це ще одна заковика на шляху отримання банківської позики. Мало хто кредитні організації видають кредити раніше 21-23 років. Кредитори не довіряють таким позичальникам, адже в цьому віці молоді люди зазвичай вчаться, здобувають вищу освіту.

По-третє, каменем спотикання при отриманні кредиту можуть стати документи, що підтверджують працевлаштування та зарплату. Якщо позичальник хоче отримати перший кредит в ранньому віці, наприклад, в 18 років, то на момент отримання кредиту в банку йому потрібно мати трудовий стаж на останньому місці не менше 3-6 місяці, а за весь час — не менше 1-го року. В цьому і криється складність отримання кредиту з підтверджуючими документами. Позичальник в 18-20 років може просто не відповідати вимогам щодо термінів загального працевлаштування та роботи на поточному місці.

В якому віці варто брати перший кредит?

Банки упереджено ставляться до молодих позичальників у віці 18-20 років. Ці молоді люди ще тільки починають свою самостійне життя і часто не дають звіт своїм діям, не вміють поводитися з грошима, планувати, правильно розподіляти дохід до наступної зарплати. Через це в молодому віці дуже багато позичальників з поганою кредитною історією. Вони просто не можуть впоратися з фінансовими зобов’язаннями в силу свого віку і невміння поводитися з грошима.

З цієї причини краще не брати перший кредит у віці до 23-25-ти років. До цього моменту потенційний позичальник якраз отримає освіту, влаштуватися на роботу, навчиться поводитися з грошима. Банки будуть вже не так прискіпливі до віку клієнта, цілям отримання кредиту.

Тут треба зауважити, що багато банків видають кредити позичальникам з 18 років. Наприклад, Ощадбанк і інші великі організації кредитують з 18 років, а ось банки з лояльним ставленням до позичальників видають кредити не раніше 21-23 років.

На що дивиться банк при видачі першого кредиту?

Коли позичальник вперше звертається в банк за отриманням кредиту, його перевіряють за різними параметрами. Залежно від кредитної організації заявка клієнта проходить експрес-скоринг спеціальною програмою або перевіряється вручну службою безпеки банку.

У другому випадку банк уважно вивчає наявність кредитної історії. Якщо вона відсутня, співробітники СБ вивчають відомості про роботу і доходи. Вони можуть запросити довідки про працевлаштування або доході, зателефонувати на роботу або колегам. Чим довше клієнт працює на останньому місці, тим краще.

Одним з обов’язкових умов отримання першого кредиту в молодому віці є надання номера телефону одного з батьків. Сотрудник СБ банку обов’язково дзвонить за вказаним номером, щоб переконатися, що батьки знають про бажання їх дитини отримати кредит.

Особлива увага приділяється мети отримання кредиту. Не кожна мета в отриманні кредиту в 18-20 років буде виправданою. Наприклад, у деяких банків є спеціальні кредити на освіту, які видаються молодим людям для навчання у ВНЗ, спеціальних коледжах і т.п.

Якщо ви хочете отримати перший кредит і витратити його на навчання, краще знайти банк з програмою кредитування на освіту і отримати гроші саме там. У цьому випадку вимоги до позичальника будуть більш лояльними. Під час навчання клієнту потрібно буде платити тільки нараховані відсотки, а не весь платіж по кредиту, включаючи його основну частину.

Залишок грошей позичальникові доведеться повернути після закінчення освіти і влаштування на роботу. Це відмінний варіант отримати корочку престижного ВНЗ і влаштуватися на хорошу роботу.

Як вибрати банк для отримання першого кредиту?

Спочатку потрібно звузити коло пошуку до банків, які пропонують кредити в віці позичальника. Наприклад, якщо клієнтові 18-19 років, то далеко не всі банки видадуть йому кредит. Тут потрібно знайти ті організації, які кредитують з 18 років.

Знайшовши такі банки, потрібно уважно вивчити інші вимоги до позичальника. Цілком можливо, що ви не підійдете під одне з них. Відразу ж потрібно вивчити список необхідних документів в кожному банку і зіставити з тим, що ви можете надати.

Звузивши коло ще більше, можна порівнювати кредитні пропозиції за умовами (процентна ставка, суми, терміни та інше). Серед пропозицій потрібно вибрати те, що підходить вам за умовами і є найвигіднішим.

Особливу увагу потрібно приділити страховці. Банк все одно підключить її, тому що кредитування в ранньому віці завжди пов’язане з ризиком неповернення і прострочень. Від страховки можна відмовитися, але потрібно вибирати кредит з індивідуальним страхуванням, а не з груповим. Тільки так можна буде отримати кредит зі страховкою, а протягом 5 днів відмовитися від неї без особливих зусиль.

Чому краще оформити кредитну карту замість кредиту?

Якщо ви вперше задумалися про отримання кредиту в ранньому віці, можливо, кращим варіантом стане оформлення кредитної картки. У молодому віці її простіше отримати, ніж перший кредит готівкою, тому що вимог до позичальників менше. У більшості випадків кредитна карта видається за паспортом без надання документів про працевлаштування або доході. Це істотний плюс.

Користуючись кредитною карткою і не порушуючи грейс-період, позичальник зможе брати гроші в борг і повертати їх без нарахування відсотків. Він сформує собі позитивну кредитну історію, щоб мати можливість отримати великий перший кредит готівкою в майбутньому.

Наприклад, спеціальну молодіжну карту пропонує А-Банк всім позичальникам у віці від 21 років. У неї безкоштовне обслуговування, грейс-період до 50 днів, високий кредитний ліміт до 60 тис. грн. Процентна ставка варіюється до 37.9% річних.

Крім спеціальних пропозицій для молоді на ринку фінансових послуг досить банків, які видають кредитні карти на вигідних умовах з 18 років: Альфа-Банк, ПриватБанк, А-Банк.

Напоминаем, Вы можете воспользоваться Facebook ботом для подбора кредита:
Эксперт по Кредитам

Cтоит прочитать

Що таке онлайн-кредит і чи безпечна така сучасна банківська операція в наш час?

У століття високих технологій, коли велика частина часу проходить в інтернеті, така новинка як онлайн-кредит стала дуже популярна серед нашого суспільства. Це можна пояснити тим, що даний кредит значно економить час, дуже зручний, оформити його можна просто і швидко. Щоб ...

Відмінність позики від кредиту та їх важливі особливості

Багато користувачів вважають рівноцінними поняття «кредит» та «позика». Але насправді це зовсім не одне і те ж. Розглянемо, чим же відрізняється кредит від позики. У момент укладення договору на отримання позики сторони іменуються «позичальник» і «позикодавець», у кредитної угоди сторони ...

Що таке пролонгація кредиту?

Під пролонгацією на увазі збільшення терміну, протягом якого можна погасити кредит. Пролонгація дозволить знизити розмір щомісячного платежу або збільшити суму кредиту. Для її оформлення буде необхідно підписати новий договір. Будь-яка умова кредитного договору можна змінити за обопільною згодою в рамках ...

Що таке 3D Secure і 3DS-аутентифікація

3D Secure - протокол авторизації при оплаті товарів і послуг через інтернет за допомогою банківської карти. 3DS-авторизація включає підтвердження платежу за допомогою коду безпеки. Вона замінює собою введення PIN-коду для онлайн-платежів При оплаті в звичайному магазині ви вставляєте карту в ...

  • КРЕДИТ НА КАРТУ
  • ПЕРВЫЙ БЕСПЛАТНЫЙ
  • КРЕДИТ ОНЛАЙН
  • КРЕДИТНАЯ КАРТА
Сколько денег вам нужно?
3 грн
15000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
10 грн
10000 грн
+
На какой период?
1 дн
45 дн
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
3 грн
300000 грн
+
На какой период?
1 мес
48 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
100 грн
300000 грн
+
На какой период?
1 мес
36 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения: