Як і де взяти перший кредит у житті?

перший кредит

Оформлення першого кредиту у житті людини супроводжується відразу декількома негативними причинами. По-перше, банки скептично ставляться до такого позичальника, тому що у нього немає кредитної історії. Відсутність кредитної історії не дає банку уявлення про платоспроможність позичальника, про його надійності.

Коли у людини є кредитна історія, по ній завжди легко зрозуміти, що за позичальник звертається за грошима. Наприклад, якщо в кредитній історії багато прострочень, то зрозуміло, що позичальник ненадійний. Якщо ж клієнт справно вносить платежі, то банк без сумнівів видасть перший кредит за умови відповідності основним вимогам. Тому наявність кредитної історії так важливо для банку при розгляді заявки на кредит.

По-друге, останнім часом найчастіше перший кредит отримують в ранньому віці 18-20 років. Це ще одна заковика на шляху отримання банківської позики. Мало хто кредитні організації видають кредити раніше 21-23 років. Кредитори не довіряють таким позичальникам, адже в цьому віці молоді люди зазвичай вчаться, здобувають вищу освіту.

По-третє, каменем спотикання при отриманні кредиту можуть стати документи, що підтверджують працевлаштування та зарплату. Якщо позичальник хоче отримати перший кредит в ранньому віці, наприклад, в 18 років, то на момент отримання кредиту в банку йому потрібно мати трудовий стаж на останньому місці не менше 3-6 місяці, а за весь час — не менше 1-го року. В цьому і криється складність отримання кредиту з підтверджуючими документами. Позичальник в 18-20 років може просто не відповідати вимогам щодо термінів загального працевлаштування та роботи на поточному місці.

В якому віці варто брати перший кредит?

Банки упереджено ставляться до молодих позичальників у віці 18-20 років. Ці молоді люди ще тільки починають свою самостійне життя і часто не дають звіт своїм діям, не вміють поводитися з грошима, планувати, правильно розподіляти дохід до наступної зарплати. Через це в молодому віці дуже багато позичальників з поганою кредитною історією. Вони просто не можуть впоратися з фінансовими зобов’язаннями в силу свого віку і невміння поводитися з грошима.

З цієї причини краще не брати перший кредит у віці до 23-25-ти років. До цього моменту потенційний позичальник якраз отримає освіту, влаштуватися на роботу, навчиться поводитися з грошима. Банки будуть вже не так прискіпливі до віку клієнта, цілям отримання кредиту.

Тут треба зауважити, що багато банків видають кредити позичальникам з 18 років. Наприклад, Ощадбанк і інші великі організації кредитують з 18 років, а ось банки з лояльним ставленням до позичальників видають кредити не раніше 21-23 років.

На що дивиться банк при видачі першого кредиту?

Коли позичальник вперше звертається в банк за отриманням кредиту, його перевіряють за різними параметрами. Залежно від кредитної організації заявка клієнта проходить експрес-скоринг спеціальною програмою або перевіряється вручну службою безпеки банку.

У другому випадку банк уважно вивчає наявність кредитної історії. Якщо вона відсутня, співробітники СБ вивчають відомості про роботу і доходи. Вони можуть запросити довідки про працевлаштування або доході, зателефонувати на роботу або колегам. Чим довше клієнт працює на останньому місці, тим краще.

Одним з обов’язкових умов отримання першого кредиту в молодому віці є надання номера телефону одного з батьків. Сотрудник СБ банку обов’язково дзвонить за вказаним номером, щоб переконатися, що батьки знають про бажання їх дитини отримати кредит.

Особлива увага приділяється мети отримання кредиту. Не кожна мета в отриманні кредиту в 18-20 років буде виправданою. Наприклад, у деяких банків є спеціальні кредити на освіту, які видаються молодим людям для навчання у ВНЗ, спеціальних коледжах і т.п.

Якщо ви хочете отримати перший кредит і витратити його на навчання, краще знайти банк з програмою кредитування на освіту і отримати гроші саме там. У цьому випадку вимоги до позичальника будуть більш лояльними. Під час навчання клієнту потрібно буде платити тільки нараховані відсотки, а не весь платіж по кредиту, включаючи його основну частину.

Залишок грошей позичальникові доведеться повернути після закінчення освіти і влаштування на роботу. Це відмінний варіант отримати корочку престижного ВНЗ і влаштуватися на хорошу роботу.

Як вибрати банк для отримання першого кредиту?

Спочатку потрібно звузити коло пошуку до банків, які пропонують кредити в віці позичальника. Наприклад, якщо клієнтові 18-19 років, то далеко не всі банки видадуть йому кредит. Тут потрібно знайти ті організації, які кредитують з 18 років.

Знайшовши такі банки, потрібно уважно вивчити інші вимоги до позичальника. Цілком можливо, що ви не підійдете під одне з них. Відразу ж потрібно вивчити список необхідних документів в кожному банку і зіставити з тим, що ви можете надати.

Звузивши коло ще більше, можна порівнювати кредитні пропозиції за умовами (процентна ставка, суми, терміни та інше). Серед пропозицій потрібно вибрати те, що підходить вам за умовами і є найвигіднішим.

Особливу увагу потрібно приділити страховці. Банк все одно підключить її, тому що кредитування в ранньому віці завжди пов’язане з ризиком неповернення і прострочень. Від страховки можна відмовитися, але потрібно вибирати кредит з індивідуальним страхуванням, а не з груповим. Тільки так можна буде отримати кредит зі страховкою, а протягом 5 днів відмовитися від неї без особливих зусиль.

Чому краще оформити кредитну карту замість кредиту?

Якщо ви вперше задумалися про отримання кредиту в ранньому віці, можливо, кращим варіантом стане оформлення кредитної картки. У молодому віці її простіше отримати, ніж перший кредит готівкою, тому що вимог до позичальників менше. У більшості випадків кредитна карта видається за паспортом без надання документів про працевлаштування або доході. Це істотний плюс.

Користуючись кредитною карткою і не порушуючи грейс-період, позичальник зможе брати гроші в борг і повертати їх без нарахування відсотків. Він сформує собі позитивну кредитну історію, щоб мати можливість отримати великий перший кредит готівкою в майбутньому.

Наприклад, спеціальну молодіжну карту пропонує А-Банк всім позичальникам у віці від 21 років. У неї безкоштовне обслуговування, грейс-період до 50 днів, високий кредитний ліміт до 60 тис. грн. Процентна ставка варіюється до 37.9% річних.

Крім спеціальних пропозицій для молоді на ринку фінансових послуг досить банків, які видають кредитні карти на вигідних умовах з 18 років: Альфа-Банк, ПриватБанк, А-Банк.

Напоминаем, Вы можете воспользоваться Facebook ботом для подбора кредита:
Эксперт по Кредитам

Cтоит прочитать

Услуга «кредит за откат»: спасение или начало конца?

Если верить статистике, большая часть дорогих приобретений берётся покупателями в кредит, а задолженность перед разными финансовыми учреждениями имеется у каждого 3-го гражданина Украины. В ходе оформлении договора нередко случаются разногласия, поскольку далеко не все украинцы соответствуют требованиям кредитующих структур (будь ...

Микрозайм от МФО — лучше, чем в банке?

Каждый из нас пытается тщательно планировать свой бюджет и взвешенно принимать решения о тех или иных расходах. Но никто не застрахован от обстоятельств, когда средства становятся нужными внезапно и в срочном порядке. Это может быть неожиданная поломка автомобиля, возможность выгодно ...

Кредитование при карантине с коронавирусом

Мы уже ранее рассказывали о том, что произойдет, если Вы не будете гасить кредит с образованием просрочки. Штрафные санкции за потребительский кредит во время карантина отменены Граждане Украины, у которых есть потребительский кредит и нарушившие условия договора с 1 марта ...

Чем грозит просрочка по кредиту

Просроченный кредит — ситуация вполне обыденная и частая. Статистика гласит, что в Украине количество невозвратов по кредитным договорам растёт с каждым годом. Несмотря на относительную простоту заключения кредитного договора с банком, или, что ещё проще, с МФО, гарантировать отсутствие форс-мажорных ...

  • КРЕДИТ НА КАРТУ
  • ПЕРВЫЙ БЕСПЛАТНЫЙ
  • КРЕДИТ ОНЛАЙН
  • КРЕДИТНАЯ КАРТА
Сколько денег вам нужно?
3 грн
15000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
10 грн
10000 грн
+
На какой период?
1 дн
45 дн
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
3 грн
200000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
200 грн
200000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения: