Відмінність позики від кредиту та їх важливі особливості

Багато користувачів вважають рівноцінними поняття «кредит» та «позика». Але насправді це зовсім не одне і те ж. Розглянемо, чим же відрізняється кредит від позики.

У момент укладення договору на отримання позики сторони іменуються «позичальник» і «позикодавець», у кредитної угоди сторони — «кредитор» і «позичальник».

Кредит

Кредит видається в банку. Для того щоб знизити різні ризики, кредитори співпрацюють з надійними і добросовісними клієнтами, у яких гарна кредитна історія. Також враховується і рівень платоспроможності. При поганою кредитною історії або її відсутності банк має право відмовити в оформленні кредиту користувачеві. Основними критеріями при прийнятті рішення про видачу кредиту є розмір доходу клієнта і політика банківської структури.

Після того, як банк отримав всі необхідні документи та заповнену анкету клієнта, фахівець банку починає розгляд заявки про отримання кредиту. Потім він прийме рішення про схвалення або відмову у видачі кредиту клієнту. Для оформлення необхідно мати при собі паспорт. Після проведення всіх необхідних процедур настає момент підписання кредитного договору.

Кредит має на увазі отримання чималої суми позикових коштів. Споживчі кредити видаються сумою від декількох десятків тисяч до декількох мільйонів на досить великий час. Вносити платежі потрібно за графіком, який встановлений банком. Щомісяця позичальник виплачує частину основного боргу і відсотки, які нараховуються за користування грошовою сумою.

До основного моменту для того, щоб схвалили кредит, відноситься його забезпечення. За допомогою такого забезпечення банк покриє ризик неповернення кредиту. Позичальник може залишити в заставу будь-яке майно. Але транспортний засіб повинен бути не старше 5 років, а нерухомість — у новобудові.

Позика

Оформити позику набагато простіше, ніж кредит. Основна перевага — це те, що не потрібно відвідувати банк, збирати численні документи, знаходити поручителів або заставу.

Протягом декількох років з’явилася достатня кількість фінансових організацій, що видають позики на карту або рахунок. Позика на увазі під собою невелику суму, яка видається на короткий проміжок часу. За допомогою позики можна відразу ж вирішити фінансову проблему.

Плюси позик:

1. Розглядаються заявки абсолютно від усіх клієнтів. Незважаючи на їх кредитну історію.

2. Анкети обробляються за допомогою спеціальної програми. Це сприяє швидкому отриманню відповіді на подану заявку. Час на отримання відповіді становить від 7 до 15 хвилин.

3. Не потрібно приходити в офіс кредитної компанії.

4. Прийом заявок ведеться 24 години.

5. Кошти зараховуються на карту будь-якого банку, електронний гаманець або рахунок, який вкаже клієнт.

Онлайн-позика — це сучасне рішення виникаючих несподівано фінансових проблем. Така позика дозволяє швидко і без проблем отримати необхідну суму на невеликий час. Дуже часто позичальники повторно подають заявку на оформлення позики. Велика сума стане доступна при повторному зверненні, безпроблемне і своєчасному погашенні попередньої позики. Також зменшиться і процентна ставка, а час, необхідний для погашення збільшиться.

Умови видачі кредиту:

Мінімальний відсоток за позикою — 0% в рік. Максимальний відсоток — 680% в рік. Видаються на суми від 1000 гривень до 500 000 гривень. Терміни подання позик — від 62 до 1080 днів. При виявленні прострочення виплат, кредитна організація щодня нараховує неустойку, складову 0,1% від простроченої суми, при цьому неустойка не перевищує 10% від загальної суми позики. При тривалих затримках грошових виплат інформація про недобросовісних позичальників передається в Бюро Кредитних Історій (БКІ).

Приклад розрахунку виплат по кредиту:

Позичальник бере кредит в розмірі 100 000 гривень на 90 днів. Щомісячна ставка по кредиту дорівнює 10%. Через 90 днів позичальник повинен повернути 130 000 гривень. У зазначену суму входить 100 000 гривень (сума позики) і 30 000 гривень — відсотки за користування кредитом.

Наслідки за умови несплати позикових коштів:

У разі неповернення позикових коштів в зазначений в договорі термін, кредитна організація накладає штраф за прострочені платежі. Даний штраф в середньому дорівнює 0,1% від суми позики. При недотриманні позичальником домовленостей по оплаті позики, інформація про даний позичальника відправляється в єдиний реєстр боржників, його заборгованість може бути передана одному з колекторських агентств. Про всі виплати боргу кредитна організація заздалегідь повідомляє позичальників за допомогою SMS і листів по email. Настійно закликаємо вносити платежі завчасно. При дотриманні термінів і сум виплат, у позичальника формується хороша кредитна історія. Це збільшує ймовірність на отримання максимально вигідних і лояльних кредитів. Пропозиції на сайті не є офертою. Підсумкові умови кредитування уточнюйте при прямому спілкуванні з кредиторами. Сайт fingo.com.ua не робить фінансових послуг. Плата за надану інформацію також не стягується.

Напоминаем, Вы можете воспользоваться Facebook ботом для подбора кредита:
Эксперт по Кредитам

Cтоит прочитать

Что такое POS-кредитование, и какие выгоды получит клиент?

Многие мебельные и строительные супермаркеты, магазины бытовой техники и мобильной связи предлагают покупателям приобрести тот или иной товар в кредит с выплатой его стоимости равными долями в течение нескольких месяцев (обычно от 3 до 36). Такая услуга называется POS-кредитованием. Характерной ...

Законны ли онлайн кредиты

Многие микрофинансовые организации взаимодействуют с клиентами заочно, используя для этого современные цифровые технологии. Онлайн-кредиты, несомненно, очень удобны, ведь такой способ позволяет заёмщику получить необходимую сумму на карту в любое время суток, не покидая стен дома. В процессе оформления сделки заёмщик ...

Відмінність мікропозики від кредиту

І банківські кредити, і мікропозики дозволяють населенню вирішувати свої фінансові проблеми. І банки, і мікрофінансові організації позичають своїм клієнтам грошові кошти, отримуючи при цьому прибуток, сума якої залежить від розміру процентної ставки. Власне, на цьому і закінчується подібність цих двох ...

Можно ли уехать за границу с непогашенным кредитом

Наши соотечественники всё чаще отправляются в поездки за рубеж с туристическими целями, в служебные командировки, на заработки или для получения образования. Возможности для выезда за границу значительно расширились благодаря введению безвизового режима с Европейским Союзом, но многих жителей Украины интересует, ...

  • КРЕДИТ НА КАРТУ
  • ПЕРВЫЙ БЕСПЛАТНЫЙ
  • КРЕДИТ ОНЛАЙН
  • КРЕДИТНАЯ КАРТА
Сколько денег вам нужно?
3 грн
15000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
10 грн
10000 грн
+
На какой период?
1 дн
45 дн
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
3 грн
200000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
200 грн
200000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения: