Відмінність позики від кредиту та їх важливі особливості

Багато користувачів вважають рівноцінними поняття «кредит» та «позика». Але насправді це зовсім не одне і те ж. Розглянемо, чим же відрізняється кредит від позики.

У момент укладення договору на отримання позики сторони іменуються «позичальник» і «позикодавець», у кредитної угоди сторони — «кредитор» і «позичальник».

Кредит

Кредит видається в банку. Для того щоб знизити різні ризики, кредитори співпрацюють з надійними і добросовісними клієнтами, у яких гарна кредитна історія. Також враховується і рівень платоспроможності. При поганою кредитною історії або її відсутності банк має право відмовити в оформленні кредиту користувачеві. Основними критеріями при прийнятті рішення про видачу кредиту є розмір доходу клієнта і політика банківської структури.

Після того, як банк отримав всі необхідні документи та заповнену анкету клієнта, фахівець банку починає розгляд заявки про отримання кредиту. Потім він прийме рішення про схвалення або відмову у видачі кредиту клієнту. Для оформлення необхідно мати при собі паспорт. Після проведення всіх необхідних процедур настає момент підписання кредитного договору.

Кредит має на увазі отримання чималої суми позикових коштів. Споживчі кредити видаються сумою від декількох десятків тисяч до декількох мільйонів на досить великий час. Вносити платежі потрібно за графіком, який встановлений банком. Щомісяця позичальник виплачує частину основного боргу і відсотки, які нараховуються за користування грошовою сумою.

До основного моменту для того, щоб схвалили кредит, відноситься його забезпечення. За допомогою такого забезпечення банк покриє ризик неповернення кредиту. Позичальник може залишити в заставу будь-яке майно. Але транспортний засіб повинен бути не старше 5 років, а нерухомість — у новобудові.

Позика

Оформити позику набагато простіше, ніж кредит. Основна перевага — це те, що не потрібно відвідувати банк, збирати численні документи, знаходити поручителів або заставу.

Протягом декількох років з’явилася достатня кількість фінансових організацій, що видають позики на карту або рахунок. Позика на увазі під собою невелику суму, яка видається на короткий проміжок часу. За допомогою позики можна відразу ж вирішити фінансову проблему.

Плюси позик:

1. Розглядаються заявки абсолютно від усіх клієнтів. Незважаючи на їх кредитну історію.

2. Анкети обробляються за допомогою спеціальної програми. Це сприяє швидкому отриманню відповіді на подану заявку. Час на отримання відповіді становить від 7 до 15 хвилин.

3. Не потрібно приходити в офіс кредитної компанії.

4. Прийом заявок ведеться 24 години.

5. Кошти зараховуються на карту будь-якого банку, електронний гаманець або рахунок, який вкаже клієнт.

Онлайн-позика — це сучасне рішення виникаючих несподівано фінансових проблем. Така позика дозволяє швидко і без проблем отримати необхідну суму на невеликий час. Дуже часто позичальники повторно подають заявку на оформлення позики. Велика сума стане доступна при повторному зверненні, безпроблемне і своєчасному погашенні попередньої позики. Також зменшиться і процентна ставка, а час, необхідний для погашення збільшиться.

Умови видачі кредиту:

Мінімальний відсоток за позикою — 0% в рік. Максимальний відсоток — 680% в рік. Видаються на суми від 1000 гривень до 500 000 гривень. Терміни подання позик — від 62 до 1080 днів. При виявленні прострочення виплат, кредитна організація щодня нараховує неустойку, складову 0,1% від простроченої суми, при цьому неустойка не перевищує 10% від загальної суми позики. При тривалих затримках грошових виплат інформація про недобросовісних позичальників передається в Бюро Кредитних Історій (БКІ).

Приклад розрахунку виплат по кредиту:

Позичальник бере кредит в розмірі 100 000 гривень на 90 днів. Щомісячна ставка по кредиту дорівнює 10%. Через 90 днів позичальник повинен повернути 130 000 гривень. У зазначену суму входить 100 000 гривень (сума позики) і 30 000 гривень — відсотки за користування кредитом.

Наслідки за умови несплати позикових коштів:

У разі неповернення позикових коштів в зазначений в договорі термін, кредитна організація накладає штраф за прострочені платежі. Даний штраф в середньому дорівнює 0,1% від суми позики. При недотриманні позичальником домовленостей по оплаті позики, інформація про даний позичальника відправляється в єдиний реєстр боржників, його заборгованість може бути передана одному з колекторських агентств. Про всі виплати боргу кредитна організація заздалегідь повідомляє позичальників за допомогою SMS і листів по email. Настійно закликаємо вносити платежі завчасно. При дотриманні термінів і сум виплат, у позичальника формується хороша кредитна історія. Це збільшує ймовірність на отримання максимально вигідних і лояльних кредитів. Пропозиції на сайті не є офертою. Підсумкові умови кредитування уточнюйте при прямому спілкуванні з кредиторами. Сайт fingo.com.ua не робить фінансових послуг. Плата за надану інформацію також не стягується.

Напоминаем, Вы можете воспользоваться Facebook ботом для подбора кредита:
Эксперт по Кредитам
 • Sasha Kovalchuk

  Дуже цікава стаття, завжди не розумів відмінність позики від кредиту, але після прочитання цієї статті зрозумів. Але навіть після прочитання цієї статті буду користуватися кредитами, як по мені це безпечніше

 • Oleg Ivanov

  Головна ціль це видання коштів і вчасне їх повернення, щоб потім була можливість ще раз отримати кошти як в кредит так і в позику. Тому спробую скористуватися умавами та послугами вашого сайту

 • Igor Krivushin

  Брав такий кредит на карту. Дуже зручно, не потрібно нікуди йти і все дуже швидко. Мінімальні дані і папірці. Хороший відсоток, не захмарний як в інших організаціях. Плачу кілька місяців і все добре.

 • Anton Zykov

  Кредити можуть видавати тільки банки, позики — будь-які особи. Перш ніж брати гроші в борг, визначитеся з метою. Для великих витрат найкраще взяти кредит в хорошому банку, для невеликої краще мікропозику

 • Діма

  Зробити позику в скрутну хвилину я вважаю буде доречніше ніж брати кредит.
  Як мінімум це зекономить ваш час на похід до офісу чи банку.
  Але потрібно розуміти що якщо вчасно не відати сумму позики, то можуть бути неприємності.

Cтоит прочитать

Що таке онлайн-кредит і чи безпечна така сучасна банківська операція в наш час?

У століття високих технологій, коли велика частина часу проходить в інтернеті, така новинка як онлайн-кредит стала дуже популярна серед нашого суспільства. Це можна пояснити тим, що даний кредит значно економить час, дуже зручний, оформити його можна просто і швидко. Щоб ...

Відмінність позики від кредиту та їх важливі особливості

Багато користувачів вважають рівноцінними поняття «кредит» та «позика». Але насправді це зовсім не одне і те ж. Розглянемо, чим же відрізняється кредит від позики. У момент укладення договору на отримання позики сторони іменуються «позичальник» і «позикодавець», у кредитної угоди сторони ...

Що таке пролонгація кредиту?

Під пролонгацією на увазі збільшення терміну, протягом якого можна погасити кредит. Пролонгація дозволить знизити розмір щомісячного платежу або збільшити суму кредиту. Для її оформлення буде необхідно підписати новий договір. Будь-яка умова кредитного договору можна змінити за обопільною згодою в рамках ...

Що таке 3D Secure і 3DS-аутентифікація

3D Secure - протокол авторизації при оплаті товарів і послуг через інтернет за допомогою банківської карти. 3DS-авторизація включає підтвердження платежу за допомогою коду безпеки. Вона замінює собою введення PIN-коду для онлайн-платежів При оплаті в звичайному магазині ви вставляєте карту в ...

 • КРЕДИТ НА КАРТУ
 • ПЕРВЫЙ БЕСПЛАТНЫЙ
 • КРЕДИТ ОНЛАЙН
 • КРЕДИТНАЯ КАРТА
Сколько денег вам нужно?
3 грн
15000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
10 грн
10000 грн
+
На какой период?
1 дн
45 дн
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
3 грн
300000 грн
+
На какой период?
1 мес
48 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
100 грн
300000 грн
+
На какой период?
1 мес
36 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения: