Відмінність мікропозики від кредиту

mikropozika

І банківські кредити, і мікропозики дозволяють населенню вирішувати свої фінансові проблеми. І банки, і мікрофінансові організації позичають своїм клієнтам грошові кошти, отримуючи при цьому прибуток, сума якої залежить від розміру процентної ставки. Власне, на цьому і закінчується подібність цих двох видів кредитування. Однак позичальників повинні цікавити саме їх відмінності, оскільки саме вони допоможуть встановити, в яких випадках краще звертатися в банк, а в яких — у МФО.

Розглянемо найбільш важливі з них, щоб знати, на що звертати увагу при виборі кредитуючої організації.

Сума кредитних коштів

Якщо Ви плануєте позичити гроші на покупку автомобіля або нерухомості, то без банківського кредиту не обійтися — саме банки надають довгострокові кредити на великі суми, розмір яких може досягати мільйонів гривень.
Мікропозики не можуть похвалитися великими сумами кредитних коштів. Їх середній розмір зазвичай складає 3-5 тисяч гривень, і лише деякі МФО виділяють своїм постійним клієнтам суми в кілька десятків тисяч гривень.

Мета кредитування

Як уже зазначалося, банківські кредити незамінні для придбання рухомого і нерухомого майна. Крім того, вони використовуються при капітальному ремонті житла, для придбання дорогих товарів (побутової техніки, електронних гаджетів, меблів та ін.) І для інших довгострокових цілей.
Мікропозики зазвичай беруть для вирішення менш глобальних проблем, що вимагають термінового фінансування, наприклад, великою популярністю користується займ до зарплати. Хоча нерідко ці кошти використовуються для організації заходів або відпускних подорожей, для оплати термінових комунальних боргів або орендної плати за житло, для придбання споживчих товарів або оплати дорогих ліків.

Терміни кредитування

З попереднього пункту зрозуміло, що банк видає кредитні терміни на довгий період, який може становити від 1-3 до 20-25 років.
У МФО можна позичити гроші на термін від декількох днів до місяця, рідше можна зустріти і більш тривалі терміни — до 2-3 місяців.

Необхідні документи

Щоб отримати гроші в банку, клієнт повинен надати велику кількість документів, які свідчать про його здатність своєчасно повернути борг. Але в багатьох випадках банку недостатньо знати про високий рівень зарплати позичальника. Для зниження своїх ризиків кредитор вимагає надання поручителів або заставного майна.
У МФО від клієнта вимагається лише паспорт та ІПН.

Процентна ставка

Розмір банківської відсоткової ставки залежить від суми позики і його тривалості. Наприклад, споживчий кредит розміром від 3000 гривень на 3 місяці можна взяти під 16% річних. Іпотечні програми передбачають видачу кредитних коштів на 20 років до 5 мільйонів гривень за ставкою 23% річних (наведені усереднені значення, дійсні на момент написання статті).

У той же час процентна ставка в МФО значно перевищує зазначені цифри. В середньому, розмір відсотків становить 1,5-2% в день, що дорівнює 547-730% річних. Правда, з метою залучення клієнтури багато компаній видають позики новим клієнтам під 0%, а також проводять різні акції по зниженню процентної ставки.

Cпособи оформлення

Для отримання грошей в банку потрібно прийти у відділення, скласти заявку, підготувати всі документи, дочекатися прийняття рішення, яке залежить, в тому числі, від кредитної історії клієнта. На весь процес може піти до 7 днів.
Більшість МФО працює в режимі онлайн, тому подати заявку можна в будь-який час дня і ночі. Гроші переводяться на карту протягом 15-20 хвилин, а чистота кредитної історії не завжди є перешкодою для отримання мікропозик.

Напоминаем, Вы можете воспользоваться Facebook ботом для подбора кредита:
Эксперт по Кредитам

Cтоит прочитать

Что такое POS-кредитование, и какие выгоды получит клиент?

Многие мебельные и строительные супермаркеты, магазины бытовой техники и мобильной связи предлагают покупателям приобрести тот или иной товар в кредит с выплатой его стоимости равными долями в течение нескольких месяцев (обычно от 3 до 36). Такая услуга называется POS-кредитованием. Характерной ...

Законны ли онлайн кредиты

Многие микрофинансовые организации взаимодействуют с клиентами заочно, используя для этого современные цифровые технологии. Онлайн-кредиты, несомненно, очень удобны, ведь такой способ позволяет заёмщику получить необходимую сумму на карту в любое время суток, не покидая стен дома. В процессе оформления сделки заёмщик ...

Відмінність мікропозики від кредиту

І банківські кредити, і мікропозики дозволяють населенню вирішувати свої фінансові проблеми. І банки, і мікрофінансові організації позичають своїм клієнтам грошові кошти, отримуючи при цьому прибуток, сума якої залежить від розміру процентної ставки. Власне, на цьому і закінчується подібність цих двох ...

Можно ли уехать за границу с непогашенным кредитом

Наши соотечественники всё чаще отправляются в поездки за рубеж с туристическими целями, в служебные командировки, на заработки или для получения образования. Возможности для выезда за границу значительно расширились благодаря введению безвизового режима с Европейским Союзом, но многих жителей Украины интересует, ...

  • КРЕДИТ НА КАРТУ
  • ПЕРВЫЙ БЕСПЛАТНЫЙ
  • КРЕДИТ ОНЛАЙН
  • КРЕДИТНАЯ КАРТА
Сколько денег вам нужно?
3 грн
15000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
10 грн
10000 грн
+
На какой период?
1 дн
45 дн
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
3 грн
200000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
200 грн
200000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения: