Складнощі кредитування малого бізнесу

credit work

Малий і середній бізнес постійно потребує фінансової підтримки. Новачкам потрібно стартовий капітал для відкриття своєї справи, підприємцям «зі стажем» потрібен оборотний капітал для розвитку бізнесу, закупівлі обладнання, оренди виробничих площ, розширення автопарку і т.д. Банки охоче виділяють кошти на кредитування підприємців, пропонуючи цілий ряд кредитних програм: 

 • кредитні лінії;
 • овердрафт;
 • лізинг;
 • проектне фінансування тощо. 

  Вимоги банку
  Будь-який бізнес пов’язаний з певними ризиками. Тож не дивно, що банк бажає отримати впевненість у поверненні коштів і надійності позичальника. Тому при подачі заявки на кредит підприємець повинен надати максимум інформації про себе і свій бізнес. Зокрема, кредитор зацікавлений в отриманні відомостей про фінансове становище компанії, обіг коштів на рахунках, наявності інших кредитних боргів. Крім того, банк повинен розуміти, на які цілі потрібні Україні дострокові парламентські займ, з яких джерел будуть взяті кошти на погашення боргу. 

  Більше довіри у банку викликають клієнти, які вже мали позитивний досвід кредитування, успішно виплативши один або кілька кредитів. Крім того, шанс отримати схвалення за заявкою набагато більше у підприємців, чий бізнес пов’язаний з торгівлею, будівництвом та іншими прибутковими секторами економіки. Якщо ж Ви плануєте витратити кредит на проектування безпілотного таксі або на виробництво консервів з м’яса єдинорогів, кредитор навряд чи відгукнеться на ваше прохання. 

  Найважче отримати потрібну суму особам, які тільки почали свій шлях в бізнесі. Хоча саме ця категорія підприємців потребує особливої ​​підтримки, банки в такому випадку не поспішають розлучатися зі своїми грошима. Відсутність досвіду і незнання ринку цілком можуть привести позичальника до швидкого розчарування в успіху свого бізнесу. А значить, відшкодування витрачених кредитних коштів виявиться під загрозою. 

  На що може розраховувати позичальник
  Можливий розмір кредиту і процентної ставки позичальник дізнається лише після того, як пройде співбесіду з менеджером банку. Не варто довіряти рекламним оголошенням — в реальності і сума, і відсотки можуть разюче відрізнятися від спочатку заявлених. Спочатку кредитор повинен оцінити рівень бізнесу, перевірити кредитну історію, уточнити можливість отримання ліквідної застави. Тільки після цього почнеться вибір кредитної програми і обговорення умов кредитування. 

  Навіть якщо банк озвучив цілком прийнятний розмір процентної ставки, не варто поспішати з оформленням договору. Спочатку уточніть, за що і в якому розмірі нараховуються комісійні. Ці, здавалося б, незначні платежі цілком можуть стати вашим головним болем на весь час дії кредитного договору. Можливо, вам доведеться платити за: 

  • розгляд заявки;
  • відкриття кредитного рахунку;
  • дострокові виплати;
  • касове обслуговування тощо Крім того, багато банків можуть зажадати застрахувати заставне майно або життя позичальника, що призведе до появи ще одного джерела витрат. 

   Забезпечення кредиту
   Для підвищення шансу на отримання кредиту іноді досить передати банку заставу, в якості якого можуть виступати: 

   • нерухоме та рухоме майно;
   • виробниче обладнання;
   • фінансові кошти, що зберігаються на депозиті. 

Нерідко в заставу передається майно, яке бізнесмен купує за рахунок кредитних коштів. Кредити без застави отримати набагато складніше. У разі досягнення такої домовленості підприємцю доведеться платити більш високу процентну ставку.

Напоминаем, Вы можете воспользоваться Facebook ботом для подбора кредита:
Эксперт по Кредитам

Cтоит прочитать

Законны ли онлайн кредиты

Многие микрофинансовые организации взаимодействуют с клиентами заочно, используя для этого современные цифровые технологии. Онлайн-кредиты, несомненно, очень удобны, ведь такой способ позволяет заёмщику получить необходимую сумму на карту в любое время суток, не покидая стен дома. В процессе оформления сделки заёмщик ...

Відмінність мікропозики від кредиту

І банківські кредити, і мікропозики дозволяють населенню вирішувати свої фінансові проблеми. І банки, і мікрофінансові організації позичають своїм клієнтам грошові кошти, отримуючи при цьому прибуток, сума якої залежить від розміру процентної ставки. Власне, на цьому і закінчується подібність цих двох ...

Можно ли уехать за границу с непогашенным кредитом

Наши соотечественники всё чаще отправляются в поездки за рубеж с туристическими целями, в служебные командировки, на заработки или для получения образования. Возможности для выезда за границу значительно расширились благодаря введению безвизового режима с Европейским Союзом, но многих жителей Украины интересует, ...

Как правильно вносить платежи по кредиту и избежать штрафов

Заключение кредитного договора в банке предполагает согласие заёмщика на чёткое следование установленному графику платежей. Если он будет допускать просрочки, банк не станет временить с наложением штрафов (они также прописываются в договоре). Но при этом далеко не каждый банковский сотрудник будет ...

 • КРЕДИТ НА КАРТУ
 • ПЕРВЫЙ БЕСПЛАТНЫЙ
 • КРЕДИТ ОНЛАЙН
 • КРЕДИТНАЯ КАРТА
Сколько денег вам нужно?
3 грн
15000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
10 грн
10000 грн
+
На какой период?
1 дн
45 дн
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
3 грн
200000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
200 грн
200000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения: