Повернути борг без розписки — фантастика чи реальність?

Буває так, що люди дають один одному гроші в борг, але при цьому роблять одну серйозну помилку — не становлять боргову розписку.

Коли приходить розуміння того, що борги повертати ніхто не збирається, то у обманутого виникає резонне питання — «А, як забрати борг без розписки?». На перший погляд це здається чимось неможливим. Адже як довести, що гроші були віддані в борг, якщо немає розписки?

Часто боржники впевнені, що залишаться безкарними. Такі люди, найімовірніше, думають: «Як забрати борг у людини, якщо передача грошей ніким і ніяк не фіксувалася? Та ніяк!». Але вони помиляються.

Насамперед потрібно розібратися, що ж таке розписка. Це документ, який свідчить про отримання чого-небудь. Якщо ж такий документ у постраждалої сторони відсутня, то слід шукати інші способи впливу на боржника. Головне діяти в рамках закону.

Перший крок — потрібно звернутися в правоохоронні органи. Кримінальним кодексом передбачено покарання за статтею «Шахрайство». У деяких випадках цього буває достатньо і боржник, все обміркувавши, повертає борг.
Якщо перша стадія перестав подіяла на боржника, то далі представники поліції проводять допит, мета якого — виявити ознаки складу злочину. Ймовірно, боржник скаже, що його метою було не шахрайство, а взяття грошей у борг з поверненням. Напевно в порушенні кримінальної справи буде відмовлено і перераховані причини відмови. Цей документ і стане підтвердженням того, що боржник все ж отримав певну суму в борг.
Наступний крок — звернення до суду, з метою справляння боргу. Постраждала сторона, крім постанови повинна знайти ще докази передачі грошей в борг і їх неповернення. Це може бути СМС листування, записаний на диктофон розмову з позичальником або показання свідків.
Заключний етап — це винесення рішення суду. Якщо позикодавець програв справу, то це не біда. Завжди можна оскаржити рішення, прийняте судів у вищих інстанціях. Якщо ж програв боржник, то з нього буде стягнуто суму боргу і до роботи приступають судові пристави.

Напоминаем, Вы можете воспользоваться Facebook ботом для подбора кредита:
Эксперт по Кредитам

Cтоит прочитать

Услуга «кредит за откат»: спасение или начало конца?

Если верить статистике, большая часть дорогих приобретений берётся покупателями в кредит, а задолженность перед разными финансовыми учреждениями имеется у каждого 3-го гражданина Украины. В ходе оформлении договора нередко случаются разногласия, поскольку далеко не все украинцы соответствуют требованиям кредитующих структур (будь ...

Микрозайм от МФО — лучше, чем в банке?

Каждый из нас пытается тщательно планировать свой бюджет и взвешенно принимать решения о тех или иных расходах. Но никто не застрахован от обстоятельств, когда средства становятся нужными внезапно и в срочном порядке. Это может быть неожиданная поломка автомобиля, возможность выгодно ...

Кредитование при карантине с коронавирусом

Мы уже ранее рассказывали о том, что произойдет, если Вы не будете гасить кредит с образованием просрочки. Штрафные санкции за потребительский кредит во время карантина отменены Граждане Украины, у которых есть потребительский кредит и нарушившие условия договора с 1 марта ...

Чем грозит просрочка по кредиту

Просроченный кредит — ситуация вполне обыденная и частая. Статистика гласит, что в Украине количество невозвратов по кредитным договорам растёт с каждым годом. Несмотря на относительную простоту заключения кредитного договора с банком, или, что ещё проще, с МФО, гарантировать отсутствие форс-мажорных ...

  • КРЕДИТ НА КАРТУ
  • ПЕРВЫЙ БЕСПЛАТНЫЙ
  • КРЕДИТ ОНЛАЙН
  • КРЕДИТНАЯ КАРТА
Сколько денег вам нужно?
3 грн
15000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
10 грн
10000 грн
+
На какой период?
1 дн
45 дн
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
3 грн
200000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
200 грн
200000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения: