Повернути борг без розписки — фантастика чи реальність?

Буває так, що люди дають один одному гроші в борг, але при цьому роблять одну серйозну помилку — не становлять боргову розписку.

Коли приходить розуміння того, що борги повертати ніхто не збирається, то у обманутого виникає резонне питання — «А, як забрати борг без розписки?». На перший погляд це здається чимось неможливим. Адже як довести, що гроші були віддані в борг, якщо немає розписки?

Часто боржники впевнені, що залишаться безкарними. Такі люди, найімовірніше, думають: «Як забрати борг у людини, якщо передача грошей ніким і ніяк не фіксувалася? Та ніяк!». Але вони помиляються.

Насамперед потрібно розібратися, що ж таке розписка. Це документ, який свідчить про отримання чого-небудь. Якщо ж такий документ у постраждалої сторони відсутня, то слід шукати інші способи впливу на боржника. Головне діяти в рамках закону.

Перший крок — потрібно звернутися в правоохоронні органи. Кримінальним кодексом передбачено покарання за статтею «Шахрайство». У деяких випадках цього буває достатньо і боржник, все обміркувавши, повертає борг.
Якщо перша стадія перестав подіяла на боржника, то далі представники поліції проводять допит, мета якого — виявити ознаки складу злочину. Ймовірно, боржник скаже, що його метою було не шахрайство, а взяття грошей у борг з поверненням. Напевно в порушенні кримінальної справи буде відмовлено і перераховані причини відмови. Цей документ і стане підтвердженням того, що боржник все ж отримав певну суму в борг.
Наступний крок — звернення до суду, з метою справляння боргу. Постраждала сторона, крім постанови повинна знайти ще докази передачі грошей в борг і їх неповернення. Це може бути СМС листування, записаний на диктофон розмову з позичальником або показання свідків.
Заключний етап — це винесення рішення суду. Якщо позикодавець програв справу, то це не біда. Завжди можна оскаржити рішення, прийняте судів у вищих інстанціях. Якщо ж програв боржник, то з нього буде стягнуто суму боргу і до роботи приступають судові пристави.

Напоминаем, Вы можете воспользоваться Facebook ботом для подбора кредита:
Эксперт по Кредитам

Cтоит прочитать

Що таке онлайн-кредит і чи безпечна така сучасна банківська операція в наш час?

У століття високих технологій, коли велика частина часу проходить в інтернеті, така новинка як онлайн-кредит стала дуже популярна серед нашого суспільства. Це можна пояснити тим, що даний кредит значно економить час, дуже зручний, оформити його можна просто і швидко. Щоб ...

Відмінність позики від кредиту та їх важливі особливості

Багато користувачів вважають рівноцінними поняття «кредит» та «позика». Але насправді це зовсім не одне і те ж. Розглянемо, чим же відрізняється кредит від позики. У момент укладення договору на отримання позики сторони іменуються «позичальник» і «позикодавець», у кредитної угоди сторони ...

Що таке пролонгація кредиту?

Під пролонгацією на увазі збільшення терміну, протягом якого можна погасити кредит. Пролонгація дозволить знизити розмір щомісячного платежу або збільшити суму кредиту. Для її оформлення буде необхідно підписати новий договір. Будь-яка умова кредитного договору можна змінити за обопільною згодою в рамках ...

Що таке 3D Secure і 3DS-аутентифікація

3D Secure - протокол авторизації при оплаті товарів і послуг через інтернет за допомогою банківської карти. 3DS-авторизація включає підтвердження платежу за допомогою коду безпеки. Вона замінює собою введення PIN-коду для онлайн-платежів При оплаті в звичайному магазині ви вставляєте карту в ...

  • КРЕДИТ НА КАРТУ
  • ПЕРВЫЙ БЕСПЛАТНЫЙ
  • КРЕДИТ ОНЛАЙН
  • КРЕДИТНАЯ КАРТА
Сколько денег вам нужно?
3 грн
15000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
10 грн
10000 грн
+
На какой период?
1 дн
45 дн
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
3 грн
300000 грн
+
На какой период?
1 мес
48 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
100 грн
300000 грн
+
На какой период?
1 мес
36 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения: