Повернути борг без розписки — фантастика чи реальність?

Буває так, що люди дають один одному гроші в борг, але при цьому роблять одну серйозну помилку — не становлять боргову розписку.

Коли приходить розуміння того, що борги повертати ніхто не збирається, то у обманутого виникає резонне питання — «А, як забрати борг без розписки?». На перший погляд це здається чимось неможливим. Адже як довести, що гроші були віддані в борг, якщо немає розписки?

Часто боржники впевнені, що залишаться безкарними. Такі люди, найімовірніше, думають: «Як забрати борг у людини, якщо передача грошей ніким і ніяк не фіксувалася? Та ніяк!». Але вони помиляються.

Насамперед потрібно розібратися, що ж таке розписка. Це документ, який свідчить про отримання чого-небудь. Якщо ж такий документ у постраждалої сторони відсутня, то слід шукати інші способи впливу на боржника. Головне діяти в рамках закону.

Перший крок — потрібно звернутися в правоохоронні органи. Кримінальним кодексом передбачено покарання за статтею «Шахрайство». У деяких випадках цього буває достатньо і боржник, все обміркувавши, повертає борг.
Якщо перша стадія перестав подіяла на боржника, то далі представники поліції проводять допит, мета якого — виявити ознаки складу злочину. Ймовірно, боржник скаже, що його метою було не шахрайство, а взяття грошей у борг з поверненням. Напевно в порушенні кримінальної справи буде відмовлено і перераховані причини відмови. Цей документ і стане підтвердженням того, що боржник все ж отримав певну суму в борг.
Наступний крок — звернення до суду, з метою справляння боргу. Постраждала сторона, крім постанови повинна знайти ще докази передачі грошей в борг і їх неповернення. Це може бути СМС листування, записаний на диктофон розмову з позичальником або показання свідків.
Заключний етап — це винесення рішення суду. Якщо позикодавець програв справу, то це не біда. Завжди можна оскаржити рішення, прийняте судів у вищих інстанціях. Якщо ж програв боржник, то з нього буде стягнуто суму боргу і до роботи приступають судові пристави.

Напоминаем, Вы можете воспользоваться Facebook ботом для подбора кредита:
Эксперт по Кредитам

Cтоит прочитать

Кому сложно устроиться на работу из-за кредитной истории

Если на Западе кредитная история играет одну из основных ролей при рассмотрении кандидатуры на более-менее солидную должность, то в Украине эта практика ещё не успела набрать такой же популярности. Тем не менее удивляться не нужно, если работодатель всё же посмотрит ...

4 порад - як допомогти вашим близьким захиститися від втрати грошей

Дуже шкода буває, коли ваша бабуся або інший близький родич позбавляється пенсії і втрачає гроші в результаті дій шахраїв. Через свою довірливість, невміння користуватися сучасними телефонами багато людей похилого віку позбавляються своїх грошових коштів. Якщо ви дбаєте про своїх близьких, ...

Погасили займ? Убедитесь в этом!

Даже если вы полностью уверены, что вернули кредитору полную сумму долга с точностью до копейки, существуют нюансы, о которых вы можете банально не знать. Например, в некоторых случаях возможно отчисление комиссии за проведённую транзакцию. И если она была вычтена из ...

Принципы работы МФО с должниками

Оказавшись в трудной финансовой ситуации, не позволяющей вовремя вернуть долг в МФО, клиенту интересно, какие меры будет принимать компания по отношению к нему. Несмотря на некоторые различия в политике работы разных микрокредитных учреждений с безответственными заёмщиками, всё же можно выделить ...

  • КРЕДИТ НА КАРТУ
  • ПЕРВЫЙ БЕСПЛАТНЫЙ
  • КРЕДИТ ОНЛАЙН
  • КРЕДИТНАЯ КАРТА
Сколько денег вам нужно?
3 грн
15000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
10 грн
10000 грн
+
На какой период?
1 дн
45 дн
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
3 грн
500000 грн
+
На какой период?
1 мес
48 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
100 грн
300000 грн
+
На какой период?
1 мес
36 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения: