Повернути борг без розписки — фантастика чи реальність?

Буває так, що люди дають один одному гроші в борг, але при цьому роблять одну серйозну помилку — не становлять боргову розписку.

Коли приходить розуміння того, що борги повертати ніхто не збирається, то у обманутого виникає резонне питання — «А, як забрати борг без розписки?». На перший погляд це здається чимось неможливим. Адже як довести, що гроші були віддані в борг, якщо немає розписки?

Часто боржники впевнені, що залишаться безкарними. Такі люди, найімовірніше, думають: «Як забрати борг у людини, якщо передача грошей ніким і ніяк не фіксувалася? Та ніяк!». Але вони помиляються.

Насамперед потрібно розібратися, що ж таке розписка. Це документ, який свідчить про отримання чого-небудь. Якщо ж такий документ у постраждалої сторони відсутня, то слід шукати інші способи впливу на боржника. Головне діяти в рамках закону.

Перший крок — потрібно звернутися в правоохоронні органи. Кримінальним кодексом передбачено покарання за статтею «Шахрайство». У деяких випадках цього буває достатньо і боржник, все обміркувавши, повертає борг.
Якщо перша стадія перестав подіяла на боржника, то далі представники поліції проводять допит, мета якого — виявити ознаки складу злочину. Ймовірно, боржник скаже, що його метою було не шахрайство, а взяття грошей у борг з поверненням. Напевно в порушенні кримінальної справи буде відмовлено і перераховані причини відмови. Цей документ і стане підтвердженням того, що боржник все ж отримав певну суму в борг.
Наступний крок — звернення до суду, з метою справляння боргу. Постраждала сторона, крім постанови повинна знайти ще докази передачі грошей в борг і їх неповернення. Це може бути СМС листування, записаний на диктофон розмову з позичальником або показання свідків.
Заключний етап — це винесення рішення суду. Якщо позикодавець програв справу, то це не біда. Завжди можна оскаржити рішення, прийняте судів у вищих інстанціях. Якщо ж програв боржник, то з нього буде стягнуто суму боргу і до роботи приступають судові пристави.

Напоминаем, Вы можете воспользоваться Facebook ботом для подбора кредита:
Эксперт по Кредитам

Cтоит прочитать

Что такое MSG-кредит?

В жизни каждого из нас возникают ситуации, когда финансовые возможности попросту не совпадают с имеющимися потребностями. Особенно остро стоит этот вопрос при поломке техники, срочной необходимости ремонта в доме или появлении экстренных, неотложных расходов. В таких случаях можно обратиться за ...

Кредит на дому

Кредитование, как способ получения сторонней финансовой помощи, широко используется ещё со времён тамплиеров, и за прошедшие века его суть практически не изменилась. Заёмщик должен лично обратиться к кредитору, предоставить какое-либо обеспечение своего займа (справку о доходах, транспорт или недвижимость в ...

Мікропозики в Дінеро (Dinero) - актуальні умови та заявка

Тут ви отримаєте вигідні мікропозики від Дінеро вже при першому зверненні. Компанія відрізняється низькою процентною ставкою, можливістю скористатися програмою поліпшення кредитної історії. Заповніть коротку анкету на отримання грошей і їх відправлять на вашу картку відразу після схвалення. Все відбувається за ...

Позики на 2 дня готівкою або на картку - Заявка всередині

Звернувшись до нас, ви отримаєте вигідні позики на 2 дня без перевірки кредитної історії і без відмови. Для оформлення заявки потрібно тільки паспорт і 10 хвилин вільного часу. Ми гарантуємо низьку % ставку і високий відсоток схвалення заявок. Тут ви ...

  • КРЕДИТ НА КАРТУ
  • ПЕРВЫЙ БЕСПЛАТНЫЙ
  • КРЕДИТ ОНЛАЙН
  • КРЕДИТНАЯ КАРТА
Сколько денег вам нужно?
3 грн
15000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
10 грн
10000 грн
+
На какой период?
1 дн
45 дн
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
3 грн
500000 грн
+
На какой период?
1 мес
48 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
100 грн
300000 грн
+
На какой период?
1 мес
36 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения: