Повернути борг без розписки — фантастика чи реальність?

Буває так, що люди дають один одному гроші в борг, але при цьому роблять одну серйозну помилку — не становлять боргову розписку.

Коли приходить розуміння того, що борги повертати ніхто не збирається, то у обманутого виникає резонне питання — «А, як забрати борг без розписки?». На перший погляд це здається чимось неможливим. Адже як довести, що гроші були віддані в борг, якщо немає розписки?

Часто боржники впевнені, що залишаться безкарними. Такі люди, найімовірніше, думають: «Як забрати борг у людини, якщо передача грошей ніким і ніяк не фіксувалася? Та ніяк!». Але вони помиляються.

Насамперед потрібно розібратися, що ж таке розписка. Це документ, який свідчить про отримання чого-небудь. Якщо ж такий документ у постраждалої сторони відсутня, то слід шукати інші способи впливу на боржника. Головне діяти в рамках закону.

Перший крок — потрібно звернутися в правоохоронні органи. Кримінальним кодексом передбачено покарання за статтею «Шахрайство». У деяких випадках цього буває достатньо і боржник, все обміркувавши, повертає борг.
Якщо перша стадія перестав подіяла на боржника, то далі представники поліції проводять допит, мета якого — виявити ознаки складу злочину. Ймовірно, боржник скаже, що його метою було не шахрайство, а взяття грошей у борг з поверненням. Напевно в порушенні кримінальної справи буде відмовлено і перераховані причини відмови. Цей документ і стане підтвердженням того, що боржник все ж отримав певну суму в борг.
Наступний крок — звернення до суду, з метою справляння боргу. Постраждала сторона, крім постанови повинна знайти ще докази передачі грошей в борг і їх неповернення. Це може бути СМС листування, записаний на диктофон розмову з позичальником або показання свідків.
Заключний етап — це винесення рішення суду. Якщо позикодавець програв справу, то це не біда. Завжди можна оскаржити рішення, прийняте судів у вищих інстанціях. Якщо ж програв боржник, то з нього буде стягнуто суму боргу і до роботи приступають судові пристави.

Напоминаем, Вы можете воспользоваться Facebook ботом для подбора кредита:
Эксперт по Кредитам

Cтоит прочитать

Хто з компаній дає мікропозику під 0 відсотків?

Сьогодні актуальним продуктом в деяких організаціях є безвідсоткова мікропозика для нових позичальників. Якщо потенційний клієнт не реєстрував особистий кабінет і ніколи не брав гроші в борг у цій компанії, йому схвалять мікропозику під 0 відсотків. Такі умови пропонують відразу кілька ...

Мікрокредити онлайн переказом на карту без перевірки кредитної історії

На нашому сайті можна представлені вигідні мікрокредити онлайн з переказом на карту без перевірки кредитної історії. Тут зібрана величезна база кредиторів, які пропонують дистанційні інтернет-позики з мінімальними перевірками. Деякі з них взагалі не перевіряють кредитну історію, видають гроші в борг ...

3 кращі кредитні картки без довідок і поручителів

Кредитні карти без довідок і поручителів - швидкий спосіб отримати пластик в день звернення. Банк не обтяжує позичальника збором величезного пакету документів, пропонуючи отримати кредитні кошти по одному паспорту протягом декількох годин. Ви можете переконатися в цьому самі і оформити ...

3 популярні кредитні картки з пільговим періодом на зняття готівки

Кредитні картки з грейс періодом на зняття готівки - унікальна можливість безкоштовно користуватися засобами банку за готівковий розрахунок. Незважаючи на повсюдне поширення оплати картами, залишилося ще багато магазинів і місць, які приймають до оплати тільки готівку. За допомогою такого пластика ...

  • КРЕДИТ НА КАРТУ
  • ПЕРВЫЙ БЕСПЛАТНЫЙ
  • КРЕДИТ ОНЛАЙН
  • КРЕДИТНАЯ КАРТА
Сколько денег вам нужно?
100 грн
15000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
0 грн
10000 грн
+
На какой период?
1 дн
30 дн
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
100 грн
500000 грн
+
На какой период?
1 мес
36 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
100 грн
300000 грн
+
На какой период?
1 мес
36 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения: