Кредитні канікули — переваги, недоліки, умови надання

Діти перед Новим роком йдуть на зимові канікули, пора б і дорослим полегшити собі життя. Часом трапляються ситуації, коли кредитні виплати перетворюються в непосильну ношу. На щастя, існує лазівка, що дозволяє з мінімальними втратами пережити важкий період.

Кредитні канікули — проміжок часу, що отримується позичальником від банку, на протязі якого процентні виплати (а іноді і погашення самого кредиту на карту) припиняються. Це своєрідна перепочинок, фінансова пауза, що дозволяє громадянину вирішити виниклі проблеми, не перетворюючись при цьому в боржника.

Вигоди кредитних канікул і умови їх отримання

Відстрочки використовуються боржниками вкрай рідко — можливо, позначається правова неграмотність. У цій лазівки є свої плюси і мінуси. Головний мінус кредитних канікул полягає в тому, що відсотки за позикою продовжують нараховуватися — це борг, відкладений на майбутнє. Але є і кілька очевидних вигод:

можливість ухилитися від штрафних санкцій і інших неприємних платежів;
підтримання довірчих відносин з банківською структурою;
контроль за якістю кредитної історії.

Якщо видумаєте, що на канікули можна піти в будь-який момент, то глибоко помиляєтеся. Банк призначає відстрочку при виконанні двох важливих умов:

Юридичний момент. У вашому договорі повинен бути прописаний пункт про можливість надання кредитних канікул.
Поважні причини. Представники банку повинні побачити вашу неплатоспроможність. До поважних причин належать хвороба близьких родичів, втрата можливості заробляти, інші непередбачені обставини (вони повинні бути дійсно серйозними).

Класифікація кредитних канікул

Якщо при наявності непогашеного кредиту ви потрапили в скрутне становище, необхідно роздобути документ, що підтверджує факт неплатоспроможності. Оформивши потрібну довідку, йдіть в банк — там розглянуть можливість надання канікул. Умови повинні бути заздалегідь обговорені і влаштовувати обидві сторони. Сума боргу продовжить зростати за рахунок нарахування відсотків, але ви неабияк заощадите на штрафах і піні. Відомі три типи кредитних канікул:

часткова відстрочка платежів;
повна відстрочення;
перерахунок кредитної суми (це може статися, скажімо, під час переходу з валютного кредиту на гривневий).

Повна відстрочка — це перерва, що дозволяє позичальникові тимчасово позбутися щомісячних платежів і відсотків. Без довідок такі перерви не надаються. Часткова відстрочка передбачає складання нового платіжного графіка — більш вигідного для позичальника. Зазвичай мова йде про тимчасове зменшення процентних виплат. При зміні валюти кредитування ви отримуєте право тимчасово змінити валюту (перейти в долари або гривні), але потім карета знову обернеться гарбузом. Цей пункт актуальний для періодів фінансових криз.

Послуга відстрочки платежів

Іноді від кредиту просто хочеться «відпочити», але підходящих аргументів (довідок) для цього не знаходиться. Деякі банки можуть запропонувати вам послугу кредитних канікул. Слово «послуга» має на увазі додаткову оплату. Наприклад, ви захотіли отримати повну відстрочку без надання відповідних довідок. Приготуйтеся до подальшого збільшення виплат.

Умови будуть варіюватися в залежності від політики банку, який ви спочатку вибрали. При тимчасову відстрочку краще погашати відсотки — тоді вдасться заощадити.

І скільки це триватиме?
Будь-які канікули одного разу закінчуються. Мінімальна відстрочка становить місяць, максимальна — рік. Теоретично «йти на спокій» ви можете щорічно. При 25-річному кредиті у вас може бути 25 канікулярних періодів.

Відзначимо, що надання клієнтові кредитних канікул — не обов’язок банку. Банкіри розглядають можливість, але нічого не гарантують. Рішення приймається в індивідуальному порядку. Наріжний камінь тут — позитивна кредитна історія. Брати канікули чи ні — вирішувати вам. Але врахуйте: заплатити за рахунками все одно доведеться. Хоча і з річною відстрочкою.

Напоминаем, Вы можете воспользоваться Facebook ботом для подбора кредита:
Эксперт по Кредитам
 • Neko Burkova

  Как бы все негативно не относились к кредитам, порой они очень сильно выручают. Если хорошо поискать ,можно найти низкий процент.

 • Варвара Козырева

  Кредиты очень плотно вошли в жизнь современного общества. Раньше ими пользовались с огромной опаской, сейчас же это простая процедура, ничем не отличающаяся от обычных бумажных дел. Главное, выбирать в партнёры достойные банки и организации, и будет вам счастье.

 • Alexander Voronin

  Кредиты берут только в критических ситуациях, поэтому кредитные каникулы — очень важное дополнение к условиям договора.

Cтоит прочитать

Мікрокредити онлайн переказом на карту без перевірки кредитної історії

На нашому сайті можна представлені вигідні мікрокредити онлайн з переказом на карту без перевірки кредитної історії. Тут зібрана величезна база кредиторів, які пропонують дистанційні інтернет-позики з мінімальними перевірками. Деякі з них взагалі не перевіряють кредитну історію, видають гроші в борг ...

3 кращі кредитні картки без довідок і поручителів

Кредитні карти без довідок і поручителів - швидкий спосіб отримати пластик в день звернення. Банк не обтяжує позичальника збором величезного пакету документів, пропонуючи отримати кредитні кошти по одному паспорту протягом декількох годин. Ви можете переконатися в цьому самі і оформити ...

3 популярні кредитні картки з пільговим періодом на зняття готівки

Кредитні картки з грейс періодом на зняття готівки - унікальна можливість безкоштовно користуватися засобами банку за готівковий розрахунок. Незважаючи на повсюдне поширення оплати картами, залишилося ще багато магазинів і місць, які приймають до оплати тільки готівку. За допомогою такого пластика ...

Топ 3 організацій, де дають кредит практично без відмови

Отримати кредит без відмови - мрія кожного потенційного позичальника, який потребує швидкого отримання грошей в борг. У такої людини 3 варіанти, де і як отримати позикові кошти: мікрокредит в MoneyVeo або МореГрошей, карта в Альфа-Банку, споживчий кредит. У кожного варіанту ...

 • КРЕДИТ НА КАРТУ
 • ПЕРВЫЙ БЕСПЛАТНЫЙ
 • КРЕДИТ ОНЛАЙН
 • КРЕДИТНАЯ КАРТА
Сколько денег вам нужно?
100 грн
15000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
0 грн
10000 грн
+
На какой период?
1 дн
30 дн
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
100 грн
500000 грн
+
На какой период?
1 мес
36 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
100 грн
300000 грн
+
На какой период?
1 мес
36 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения: