Як отримати кредит індивідуальному підприємцю

Банківська система як і економіка в цілому, поки ще далека від сталого становища, а позикові кошти індивідуальним підприємцям як були потрібні, тому і потрібні досі. Проте навіть у такій непростій ситуації варіанти отримати кредит, для ІП, є. Які? читаємо в цій статті.

Індивідуальний підприємець – унікальний суб’єкт економіки з точки зору юриспруденції – одночасно і юридична, і фізична особа. У якихось питаннях це заважає, але що стосується отримання позик у банках, як би дивно це не звучало, допомагає. Справа в тому, що громадянин, який веде підприємницьку діяльність, може розраховувати на отримання позики і по лінії юридичних осіб, і як фізична особа.

Стандартні способи

Почнемо з варіантів отримання кредиту в банку індивідуальним підприємцем (ІП), як юридичною особою.

Так, на жаль, на момент написання статті банки практично згорнули в нуль програми для забезпечення малого і середнього бізнесу і сконцентрувалися на вузькому спектрі фізичних осіб. Тим не менш, є варіанти.

По-перше, можна отримати фінансування у вигляді овердрафту до розрахункового рахунку. Якщо ви давно співпрацюєте з банком, то цілком можете розраховувати на невелику підтримку в розмірі 30-50 % від середньомісячного обороту по розрахунковому рахунку. Так, це «короткі» гроші – на три місяці – але «перекрутитися» в частині поповнення оборотних коштів цілком дозволять.

По-друге, державний банк підтримки кредитування малого бізнесу – «ПриватБанк» – через банки-партнери здійснює свою діяльність. Так що, якщо ваші потреби в позиці задовольняють вимоги проектів, під які «ПриватБанк» видає гроші (докладно про вимоги можна почитати на офіційному сайті організації), сміливо звертайтеся в банк-партнер із заявкою.

По-третє, проектне фінансування (цільової позику під конкретний проект) можна отримати і в обласному фонді підтримки малого бізнесу. Варіант, звичайно, «не для всіх», але спробувати варто. Скажу відразу, що такі фонди фінансують не будь-які починання молодих ІП, а тільки задовольняють певним вимогам.

По-четверте, не забувайте про лізингові компанії! Якщо у вас є потреба в придбанні обладнання або транспортних засобів, то варіант покупки в лізинг – зовсім не поганий! До того ж у таких компаній, як правило, вимоги до клієнтів зазвичай «м’якше», ніж у комерційних банків.

Якщо ПІДПРИЄМЕЦЬ працює у сільському господарстві, то для підтримки С/Г виробників прогосударственными банками розроблені спеціальні кредитні програми. Я кажу про ОщадБанк.

Процедура отримання позики юридичною особою, звичайно, складніше, ніж фізичним – паперів треба зібрати набагато більше, інші вимоги, терміни розгляду заявки складають приблизно місяць. Але, з іншого боку, оформити кредит ІП, як юридичній особі, вигідніше у фінансовому плані (якщо порівнювати з аналогічними програмами для фізичних осіб).

А) ставки по таких позиках набагато нижче. Пояснюється це тим, що на основі великого пакету документів банк більш чітко оцінює ризики, ніж просто по довідці про доходи.

Б) при інших рівних умовах сума позики буде більше, якщо банк буде чесно бачити цільове призначення залучених ІП коштів.

В) буде формуватися кредитна історія (КИ) саме юридичної особи, що виявиться значним і вагомим чинником при подальшому зверненні. На цьому пункті хотів би зупинитися докладніше. З одного боку, оформлення позики ІП як юридичною особою може здатися «тужно справою». З іншого боку, якщо пройти цю процедуру один раз і дотримуватись хорошу репутацію, то подальше отримання коштів буде набагато простіше і вигідніше (за ставкою і сумою).

В якості фізичної особи

Тепер розглянемо варіант, як отримати кредит ІП як фізичної особи.

На жаль, багато банків відкрито не декларують, що пропоновані ними позики для фізичних осіб видаються тільки не індивідуальним підприємцям. Тому звертаючись в банк, до оформлення заявки уважно вивчіть вимоги до позичальників – багато банківські експерти отримують премію тільки за факт оформлення заявки і умовляють «спробувати – раптом дадуть». Такі «проби» погані тим, що псується ваша КИ за рахунок приватного обігу за профілем бюро кредитних історій (БКІ).

Якщо розглядати позики за видами, то в частині іпотеки практично у всіх банків лояльні вимоги до ІП – їм, як і простим фізичним особам, які працюють найманими працівниками, пропонують оформити іпотеку практично на тих же умовах. Різниця – в пакеті документів. Фізичні особи підтверджують дохід довідкою про доходи, підприємці – податковою декларацією фактично сплаченими податками.

Схожа ситуація і з автокредитами, що пояснюється низькими ризиками кредитування (порівняно з простими споживчими позиками готівкою і картами). Що по іпотеці, що по автокредитуванню, забезпеченням за договором виступає застава або квартири, або автотранспорту, так що банку «без різниці», яким чином ви отримуєте дохід.

Інша справа з споживчими програмами і пластиком. Деякі банки відразу обмежують ці позики для індивідуальних підприємців, але є такі, які або не роблять різниці між працюючими громадянами та ІП, або пропонують підприємцям спеціальні програми.

З усіх банків, мабуть, найбільш відкритий для власників бізнесу в частині кредитування – Ощадбанк. Він пропонує оформити потреб без забезпечення як найманим працівникам, так їх керівникам.

Позика видається в сумі до 500 000 гривень готівкою на будь-які цілі на строк до 5 років. Якщо ви не є клієнтом Банку, то процентна ставка складе 22-26,5 % річних при терміні договору від трьох місяців до двох років, при більшому терміні – від трьох з п’яти років — процентна ставка складе 23-27,5 % річних.

Для отримання коштів необхідно надати оригінал свідоцтва про реєстрацію в якості індивідуального підприємця (або нотаріально завірену копію), а також оригінал податкової або бухгалтерської звітності за останній податковий період (для деяких систем звітності – за два попередніх податкових періоду).

Також допускається надати документально підтверджені доходи від здачі в оренду майна, а також авторські гонорари і доходи за цивільними договорами. Головний принцип – відповідні доходи повинні бути задекларовані і з них сплачені податки.

Є кредитні програми саме для ІП і власників бізнесу

Зокрема, продукт від Альфа-банка обіцяє розглянути заявку за півгодини і в разі позитивного рішення видати до 200 000 гривень готівкою без застави та поруки.

Послуга надається на строк 13, 24 або 36 місяців. Відсоткова ставка за кредитом визначається індивідуально і становить від 24 % річних. Однак є спосіб знизити ставку до мінус 6 процентних пункту, якщо перейти на розрахунково-касове обслуговування Альфа-банк і сплатити за річне обслуговування, а також мати позитивну репутацію в Альфа-банку.

Аналогічний продукт є у «ПриватБанку» — КУБ. Позика готівкою в сумі до 300 000 грн. можно оформити на строк до трьох років за ставкою від 17 % до 24 % річних. Ставка залежить від наявності застави: без застави ставка варіюється від 21 до 24 % річних, при наявності застави – 17-18,5 % річних.

Для отримання коштів необхідно надати свідоцтво про реєстрації як ІП, копії офіційної податкової або бухгалтерської звітності, а також копії договорів з основними контрагентами. Правда, є «застереження»: «при необхідності банк може запросити додаткові документи».

Напоминаем, Вы можете воспользоваться Facebook ботом для подбора кредита:
Эксперт по Кредитам

Cтоит прочитать

Услуга «кредит за откат»: спасение или начало конца?

Если верить статистике, большая часть дорогих приобретений берётся покупателями в кредит, а задолженность перед разными финансовыми учреждениями имеется у каждого 3-го гражданина Украины. В ходе оформлении договора нередко случаются разногласия, поскольку далеко не все украинцы соответствуют требованиям кредитующих структур (будь ...

Микрозайм от МФО — лучше, чем в банке?

Каждый из нас пытается тщательно планировать свой бюджет и взвешенно принимать решения о тех или иных расходах. Но никто не застрахован от обстоятельств, когда средства становятся нужными внезапно и в срочном порядке. Это может быть неожиданная поломка автомобиля, возможность выгодно ...

Кредитование при карантине с коронавирусом

Мы уже ранее рассказывали о том, что произойдет, если Вы не будете гасить кредит с образованием просрочки. Штрафные санкции за потребительский кредит во время карантина отменены Граждане Украины, у которых есть потребительский кредит и нарушившие условия договора с 1 марта ...

Чем грозит просрочка по кредиту

Просроченный кредит — ситуация вполне обыденная и частая. Статистика гласит, что в Украине количество невозвратов по кредитным договорам растёт с каждым годом. Несмотря на относительную простоту заключения кредитного договора с банком, или, что ещё проще, с МФО, гарантировать отсутствие форс-мажорных ...

  • КРЕДИТ НА КАРТУ
  • ПЕРВЫЙ БЕСПЛАТНЫЙ
  • КРЕДИТ ОНЛАЙН
  • КРЕДИТНАЯ КАРТА
Сколько денег вам нужно?
3 грн
15000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
10 грн
10000 грн
+
На какой период?
1 дн
45 дн
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
3 грн
200000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
200 грн
200000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения: