Економія і жадібність: в чому відмінність?

Економія і жадібність: де межа між цими поняттями? Яка людина економна, а яка скупа? Як бути економним і при цьому не бути жадібним? Про все це будемо міркувати в сьогоднішній статті, сподіваюся, що вона вийде цікавою.

Отже, всі мої постійні читачі знають, що я часто повторюю значення слова «економія». Економія — це ощадливість. Тобто, бути економним — значить бути бережливим, це на 100% добре, і нічого поганого, всупереч всіляким стереотипам, в цьому немає.

Але ось мені поставили запитання: «А де межа між економією і жадібністю (скупістю)? Адже скупість — це надмірна ощадливість!». Питання дійсно цікаве.

Дивіться: є економія, синонім — ощадливість, і це позитивна якість. А є надмірна форма ощадливості — скупість, синонім — жадібність, і це негативна якість. Як економити, і при цьому не бути жадібним? Де ця грань надмірності, як її не переступити? Ось, вирішив написати статтю, яка і буде давати відповіді на всі ці питання.

Ще раз заглянемо в тлумачний словник, і подивимося, що там написано про жадібність. У тому значенні, яке нам важливо, жадібність — це скупість, користолюбство. А скупість — це надмірна ощадливість, нелюбов до витрат, витрачання грошей. Отже, давайте шукати відмінності.

Різниця 1. Нелюбов до витрат. Жадібній людині психологічно важко нести будь-які витрати. Важливо: будь-які! У тому числі навіть реально необхідні. Він щоразу болісно розлучається з грошима. Для нього будь-які витрати — це невеликий стрес, великі витрати — великий стрес.

Економна людина не відчуває ніяких негативних емоцій з приводу витрат. Він витрачає гроші легко і невимушено, абсолютно не переживаючи з цього приводу. Однак, він не «кидається» грошима, витрачає лише на те, що йому дійсно необхідно, і при цьому не переплачує.

Різниця 2. Заборона на витрати VS облік і планування. Жадібність передбачає всіляке уникнення будь-яких витрат, тому що скупого людині, як я вже писав, вони приносять психологічний дискомфорт. Тобто, скупий буде відмовляти собі у всьому, аби тільки не робити витрати.

Економія — це не відмова і уникнення, це розумне планування і облік всіх витрат. Економний людина не буде відмовлятися від оплати необхідних йому товарів і послуг, він придбає їх вчасно, сплановано і за оптимальною ціною. Він завжди знає, на які статті витрат скільки грошей йому потрібно, і планує ці витрати.

Різниця 3. Скупий платить двічі. Знаєте таку приказку? Вона явно виникла не на порожньому місці. Завдяки жадібності, людина купує надмірно дешеві товари і послуги, головний фактор вибору для нього завжди ціна, решта другорядне. В результаті дані товари і послуги, зважаючи на свою ціни, виявляються неякісними. Тому в подальшому йому доводиться купувати їх заново, в сукупності переплачуючи, що природно, сильно засмучує скупого людини.

Економна людина грамотно порівнює ціни, і тому вибирає товар оптимальної якості за оптимальною ціною. І в подальшому йому не доводиться «платити двічі», здійснюючи повторну покупку.

Різниця 4. Жадібність = самотність і одноманітність. Оскільки жадібна людина намагається уникати будь-яких витрат, його життя нудна й одноманітна. У скупого людини немає хобі, тому що воно обов’язково вимагає якихось витрат, у нього немає друзів, тому що на спільні заходи теж завжди потрібні якісь гроші, і навіть немає коханої людини, тому що і він вимагає фінансових витрат (особливо це стосується чоловіків). Жадібний людина живе одноманітним життям, він може навіть сидіти вдома і рідко виходити на вулицю, щоб, не дай Бог, щось не витратити.

Економна людина живе такий же життям, як і всі інші, у нього є хобі, друзі, родина. Але при цьому його фінансовий стан завжди краще, в порівнянні з оточенням, які мають схожі доходи, тому що він грамотно економить.

Різниця 5. Збір та зберігання непотрібних речей. Як відомий літературний персонаж Плюшкін, скупий чоловік збирає і зберігає безліч непотрібних або старих речей, на випадок «авось згодиться». Його житло завжди схоже на склад всілякого барахла, більшість якого він зберігає заради зберігання і ніколи в житті цим не скористається. Жадібні люди тягнуть додому все, що «погано лежить», незалежно від того, потрібно воно їм чи ні, головний критерій — дісталося безкоштовно або дуже дешево.

Економна людина не буде купувати те, що йому не знадобиться, тільки тому, що це дешево, адже він знає: перше золоте правило економії — не купувати зайвого. Воно якраз про це. Він витрачає куплені товари дбайливо, раніше строку не викине, але без фанатизму.

Різниця 6. Схильність до ризику. Жадібний чоловік практично завжди зберігає свої гроші «під подушкою». Тому що він нікому не довіряє і страшно боїться їх втратити. В крайньому випадку, він може тримати накопичення на банківських вкладах, тому що «там надійно». Але є і винятки: скупі люди, що не відрізняються високим інтелектом і фінансовою грамотністю, можуть через жадібність, в гонитві за високим доходом (адже гроші для них — це все!) Вкладати заощадження в якісь фінансові піраміди або хайпи, і втрачати їх там. Тут вступає в силу продовження приказки: «Скупий платить двічі, тупий — тричі, а лох ​​- все життя».

Економна людина знає, що гроші потрібно не тільки заощадити, але і зберегти, а ще краще — примножити. Тому він відкладає заощаджений в різні інструменти, адекватно оцінюючи ступінь ризику.

Різниця 7. Вплив форс-мажорів. Будь-яка форс-мажорна ситуація, що вимагає раптових витрат — це шок для жодного людини, який він переживає вкрай болісно.

У економного людини є резервний фонд, пряме призначення якого — як раз оплата таких витрат. Тому він без проблем використовує його за призначенням, після чого поступово поповнює до потрібного обсягу.

Різниця 8. Цілі накопичення. Мабуть, це найважливіша відмінність економії від скупості. Для жодного людини гроші — це самоціль, він накопичує їх все життя, просто щоб були, і в кінці помирає «на своїх грошах».

Для економного людини накопичення грошей, вивільнених шляхом економії — це шлях до досягнення поставлених фінансових цілей. Завдяки економії, він робить великі витрати, створює джерела пасивного доходу, тобто, стає багатшим і зміцнює своє фінансове становище.
Загальний висновок: жадібність (скупість) — це фанатично нездорове, негативний якість, це серйозна психологічна проблема, від якої потрібно позбавлятися. А економія — це корисне і необхідне позитивне якість, яке потрібно в собі розвивати.

Ось такі відмінності між економією і жадібністю бачу я. А ви? Буду радий почути вашу думку в коментарях.

Напоминаем, Вы можете воспользоваться Facebook ботом для подбора кредита:
Эксперт по Кредитам

Cтоит прочитать

Услуга «кредит за откат»: спасение или начало конца?

Если верить статистике, большая часть дорогих приобретений берётся покупателями в кредит, а задолженность перед разными финансовыми учреждениями имеется у каждого 3-го гражданина Украины. В ходе оформлении договора нередко случаются разногласия, поскольку далеко не все украинцы соответствуют требованиям кредитующих структур (будь ...

Микрозайм от МФО — лучше, чем в банке?

Каждый из нас пытается тщательно планировать свой бюджет и взвешенно принимать решения о тех или иных расходах. Но никто не застрахован от обстоятельств, когда средства становятся нужными внезапно и в срочном порядке. Это может быть неожиданная поломка автомобиля, возможность выгодно ...

Кредитование при карантине с коронавирусом

Мы уже ранее рассказывали о том, что произойдет, если Вы не будете гасить кредит с образованием просрочки. Штрафные санкции за потребительский кредит во время карантина отменены Граждане Украины, у которых есть потребительский кредит и нарушившие условия договора с 1 марта ...

Чем грозит просрочка по кредиту

Просроченный кредит — ситуация вполне обыденная и частая. Статистика гласит, что в Украине количество невозвратов по кредитным договорам растёт с каждым годом. Несмотря на относительную простоту заключения кредитного договора с банком, или, что ещё проще, с МФО, гарантировать отсутствие форс-мажорных ...

  • КРЕДИТ НА КАРТУ
  • ПЕРВЫЙ БЕСПЛАТНЫЙ
  • КРЕДИТ ОНЛАЙН
  • КРЕДИТНАЯ КАРТА
Сколько денег вам нужно?
3 грн
15000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
10 грн
10000 грн
+
На какой период?
1 дн
45 дн
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
3 грн
200000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
200 грн
200000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения: