Економія і жадібність: в чому відмінність?

Економія і жадібність: де межа між цими поняттями? Яка людина економна, а яка скупа? Як бути економним і при цьому не бути жадібним? Про все це будемо міркувати в сьогоднішній статті, сподіваюся, що вона вийде цікавою.

Отже, всі мої постійні читачі знають, що я часто повторюю значення слова «економія». Економія — це ощадливість. Тобто, бути економним — значить бути бережливим, це на 100% добре, і нічого поганого, всупереч всіляким стереотипам, в цьому немає.

Але ось мені поставили запитання: «А де межа між економією і жадібністю (скупістю)? Адже скупість — це надмірна ощадливість!». Питання дійсно цікаве.

Дивіться: є економія, синонім — ощадливість, і це позитивна якість. А є надмірна форма ощадливості — скупість, синонім — жадібність, і це негативна якість. Як економити, і при цьому не бути жадібним? Де ця грань надмірності, як її не переступити? Ось, вирішив написати статтю, яка і буде давати відповіді на всі ці питання.

Ще раз заглянемо в тлумачний словник, і подивимося, що там написано про жадібність. У тому значенні, яке нам важливо, жадібність — це скупість, користолюбство. А скупість — це надмірна ощадливість, нелюбов до витрат, витрачання грошей. Отже, давайте шукати відмінності.

Різниця 1. Нелюбов до витрат. Жадібній людині психологічно важко нести будь-які витрати. Важливо: будь-які! У тому числі навіть реально необхідні. Він щоразу болісно розлучається з грошима. Для нього будь-які витрати — це невеликий стрес, великі витрати — великий стрес.

Економна людина не відчуває ніяких негативних емоцій з приводу витрат. Він витрачає гроші легко і невимушено, абсолютно не переживаючи з цього приводу. Однак, він не «кидається» грошима, витрачає лише на те, що йому дійсно необхідно, і при цьому не переплачує.

Різниця 2. Заборона на витрати VS облік і планування. Жадібність передбачає всіляке уникнення будь-яких витрат, тому що скупого людині, як я вже писав, вони приносять психологічний дискомфорт. Тобто, скупий буде відмовляти собі у всьому, аби тільки не робити витрати.

Економія — це не відмова і уникнення, це розумне планування і облік всіх витрат. Економний людина не буде відмовлятися від оплати необхідних йому товарів і послуг, він придбає їх вчасно, сплановано і за оптимальною ціною. Він завжди знає, на які статті витрат скільки грошей йому потрібно, і планує ці витрати.

Різниця 3. Скупий платить двічі. Знаєте таку приказку? Вона явно виникла не на порожньому місці. Завдяки жадібності, людина купує надмірно дешеві товари і послуги, головний фактор вибору для нього завжди ціна, решта другорядне. В результаті дані товари і послуги, зважаючи на свою ціни, виявляються неякісними. Тому в подальшому йому доводиться купувати їх заново, в сукупності переплачуючи, що природно, сильно засмучує скупого людини.

Економна людина грамотно порівнює ціни, і тому вибирає товар оптимальної якості за оптимальною ціною. І в подальшому йому не доводиться «платити двічі», здійснюючи повторну покупку.

Різниця 4. Жадібність = самотність і одноманітність. Оскільки жадібна людина намагається уникати будь-яких витрат, його життя нудна й одноманітна. У скупого людини немає хобі, тому що воно обов’язково вимагає якихось витрат, у нього немає друзів, тому що на спільні заходи теж завжди потрібні якісь гроші, і навіть немає коханої людини, тому що і він вимагає фінансових витрат (особливо це стосується чоловіків). Жадібний людина живе одноманітним життям, він може навіть сидіти вдома і рідко виходити на вулицю, щоб, не дай Бог, щось не витратити.

Економна людина живе такий же життям, як і всі інші, у нього є хобі, друзі, родина. Але при цьому його фінансовий стан завжди краще, в порівнянні з оточенням, які мають схожі доходи, тому що він грамотно економить.

Різниця 5. Збір та зберігання непотрібних речей. Як відомий літературний персонаж Плюшкін, скупий чоловік збирає і зберігає безліч непотрібних або старих речей, на випадок «авось згодиться». Його житло завжди схоже на склад всілякого барахла, більшість якого він зберігає заради зберігання і ніколи в житті цим не скористається. Жадібні люди тягнуть додому все, що «погано лежить», незалежно від того, потрібно воно їм чи ні, головний критерій — дісталося безкоштовно або дуже дешево.

Економна людина не буде купувати те, що йому не знадобиться, тільки тому, що це дешево, адже він знає: перше золоте правило економії — не купувати зайвого. Воно якраз про це. Він витрачає куплені товари дбайливо, раніше строку не викине, але без фанатизму.

Різниця 6. Схильність до ризику. Жадібний чоловік практично завжди зберігає свої гроші «під подушкою». Тому що він нікому не довіряє і страшно боїться їх втратити. В крайньому випадку, він може тримати накопичення на банківських вкладах, тому що «там надійно». Але є і винятки: скупі люди, що не відрізняються високим інтелектом і фінансовою грамотністю, можуть через жадібність, в гонитві за високим доходом (адже гроші для них — це все!) Вкладати заощадження в якісь фінансові піраміди або хайпи, і втрачати їх там. Тут вступає в силу продовження приказки: «Скупий платить двічі, тупий — тричі, а лох ​​- все життя».

Економна людина знає, що гроші потрібно не тільки заощадити, але і зберегти, а ще краще — примножити. Тому він відкладає заощаджений в різні інструменти, адекватно оцінюючи ступінь ризику.

Різниця 7. Вплив форс-мажорів. Будь-яка форс-мажорна ситуація, що вимагає раптових витрат — це шок для жодного людини, який він переживає вкрай болісно.

У економного людини є резервний фонд, пряме призначення якого — як раз оплата таких витрат. Тому він без проблем використовує його за призначенням, після чого поступово поповнює до потрібного обсягу.

Різниця 8. Цілі накопичення. Мабуть, це найважливіша відмінність економії від скупості. Для жодного людини гроші — це самоціль, він накопичує їх все життя, просто щоб були, і в кінці помирає «на своїх грошах».

Для економного людини накопичення грошей, вивільнених шляхом економії — це шлях до досягнення поставлених фінансових цілей. Завдяки економії, він робить великі витрати, створює джерела пасивного доходу, тобто, стає багатшим і зміцнює своє фінансове становище.
Загальний висновок: жадібність (скупість) — це фанатично нездорове, негативний якість, це серйозна психологічна проблема, від якої потрібно позбавлятися. А економія — це корисне і необхідне позитивне якість, яке потрібно в собі розвивати.

Ось такі відмінності між економією і жадібністю бачу я. А ви? Буду радий почути вашу думку в коментарях.

Напоминаем, Вы можете воспользоваться Facebook ботом для подбора кредита:
Эксперт по Кредитам
 • Сандра Ингер

  Раньше я была очень щедрым человеком. Все, что у меня было, разделяла с другими. У меня было много друзей, родственники во мне души не чаяли. Но когда случилась беда, все деньги ушли на лечение, близкие ничем не помогли, друзья резко испарились. Тогда я поняла, что не было у меня ни друзей настоящих, ни родни. Чужие люди помогали. Причем, безвозмездно. Родственники же, даже когда есть было нечего, деньги и продукты давали в ДОЛГ, забыв о том, сколько я давала им просто так. Из всего этого я сделала вывод, что лучше быть жадной для других, тогда не придется экономить на себе и своих детях. Сейчас бы самой пригодилось все то, что я другим раздала.

 • Anzhelika Derilo

  Мне кажется, жадность — это черта эгоизма, цель которой приумножать свой капитал все больше и больше, при этом себя любимого баловать не запрещается. А экономия — это когда есть определенная сумма и тебе нужно в нее вложиться. И ты думаешь, а нужен тебе это предмет или продукт. Или может лучше эти деньги потратить на любимого человека.

 • Анна

  Я тоже не понимаю людей, которые жадные до такой степени, что даже телевизор не смотрят и сидят вечером без света, чтобы не платить за электроэнергию. Любая экономия должна быть в меру. Шикануть можно, но с умом и редко.

 • Алина

  Мне больше всего нравится пункт 3 из статьи: никогда не стоит покупать самые дешевые вещи. Лучше подороже, но качественнее. В этом и состоит моя экономия.

 • Натали

  Если к деньгам относится проще, то и не будет проблем с их тратой. Чем легче отпускаешь деньги — тем они быстрее возвращаются.

 • Natalia M

  Экономный человек никогда не впадает в крайности, как скупой, ведь он не трясётся над своими деньгами, он всего лишь разумно их расходует, выстраивает оптимизацию расходов. Но он не боится делать траты, а также способен на приличные подарки.

Cтоит прочитать

Що таке онлайн-кредит і чи безпечна така сучасна банківська операція в наш час?

У століття високих технологій, коли велика частина часу проходить в інтернеті, така новинка як онлайн-кредит стала дуже популярна серед нашого суспільства. Це можна пояснити тим, що даний кредит значно економить час, дуже зручний, оформити його можна просто і швидко. Щоб ...

Відмінність позики від кредиту та їх важливі особливості

Багато користувачів вважають рівноцінними поняття «кредит» та «позика». Але насправді це зовсім не одне і те ж. Розглянемо, чим же відрізняється кредит від позики. У момент укладення договору на отримання позики сторони іменуються «позичальник» і «позикодавець», у кредитної угоди сторони ...

Що таке пролонгація кредиту?

Під пролонгацією на увазі збільшення терміну, протягом якого можна погасити кредит. Пролонгація дозволить знизити розмір щомісячного платежу або збільшити суму кредиту. Для її оформлення буде необхідно підписати новий договір. Будь-яка умова кредитного договору можна змінити за обопільною згодою в рамках ...

Що таке 3D Secure і 3DS-аутентифікація

3D Secure - протокол авторизації при оплаті товарів і послуг через інтернет за допомогою банківської карти. 3DS-авторизація включає підтвердження платежу за допомогою коду безпеки. Вона замінює собою введення PIN-коду для онлайн-платежів При оплаті в звичайному магазині ви вставляєте карту в ...

 • КРЕДИТ НА КАРТУ
 • ПЕРВЫЙ БЕСПЛАТНЫЙ
 • КРЕДИТ ОНЛАЙН
 • КРЕДИТНАЯ КАРТА
Сколько денег вам нужно?
3 грн
15000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
10 грн
10000 грн
+
На какой период?
1 дн
45 дн
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
3 грн
300000 грн
+
На какой период?
1 мес
48 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
100 грн
300000 грн
+
На какой период?
1 мес
36 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения: