Чому заблокували картку?

Чому заблокували картку? У цій публікації я розгляну всі можливі варіанти відповіді на дане питання. Їх може бути кілька, і щоб дізнатися, чому банк заблокував карту , потрібно зіставити ці варіанти конкретно з вашою ситуацією. Відразу ж хочу звернути увагу: якщо карта заблокована — це аж ніяк не означає, що трапилося щось погане.

У більшості випадків це просто свого роду система захисту, яка спрацьовує автоматично, щоб, навпаки, запобігти різні неприємні ситуації. Тобто, банки діють за принципом «краще перестрахуватися» і можуть блокувати карти своїх клієнтів при найменших ознаках шахрайства, причому, як з боку третіх осіб, так і з боку самих же клієнтів. Отже, чому банк заблокував карту?

Причини блокування карти.

Причина 1. За заявою клієнта. Загалом-то, це і так зрозуміло, але все ж варто вказати, що велика частина блокувань відбувається на прохання самих клієнтів. Наприклад, якщо картку було викрадено, або її дані стали відомі третім особам, або людина просто підозрює, що його карткою хтось може несанкціоновано скористатися, або просто карта отримала механічні ушкодження, і потрібно випускати нову, або її забрав банкомат, і т.д . Загалом, будь-який власник карти в будь-якій ситуації, навіть не пояснюючи цієї ситуації, може зателефонувати в контакт-центр свого банку і заблокувати карту — банк зобов’язаний миттєво виконати його прохання.

До слова, багато людей помилково думають, що якщо більше немає необхідності користуватися картою — можна ось таким чином її заблокувати і викинути. Але немає: в цьому випадку потрібно закрити картковий рахунок, інакше в майбутньому вас може чекати неприємний сюрприз у вигляді чималого боргу перед банком, що виріс з нарахованих комісій за обслуговування і штрафів за їх несплату.

Причина 2. Порушення умов договору. Банк може заблокувати карту, якщо ви порушили якісь істотні умови договору. Наприклад, вчасно не заплатили комісію за обслуговування, не вносьте платежі по кредиту, якщо це кредитна карта, і т.д. Якщо ви не знаєте, чому заблокували карту — відразу подумайте: чи всі ви заплатили вчасно?

Причина 3. Підозра в несанкціонованому використанні. У процесингових центрах банків працюють спеціальні алгоритми, які можуть автоматично заблокувати карту при виявленні якихось факторів, що свідчать про її можливе несанкціоноване використання. Найпростіший приклад: тільки що по карті була здійснена транзакція в Києві , а через 5 хвилин — в Луцьку. Але варіантів тут може бути багато, і у кожного банку вони свої. Якщо банк заблокував карту з цієї причини, часто виявляється, що тривога помилкова, але все ж перестрахуватися ніколи не буде зайвим. Просто з’ясуйте причину по дзвінку в контакт центр, і якщо алгоритми помилилися — розблокуйте карту і користуйтеся далі.

Причина 4. Триразовий невірний набір пін-коду. Дуже поширена причина блокування карти. Якщо ви забули пін-код — це не настільки страшно: завжди можна замовити новий, правда за свою забудькуватість доведеться заплатити — послуга платна. Детальніше про це писав в окремій статті: Забув пін-код, що робити?

Причина 5. Закінчення терміну дії. Все логічно: якщо карта заблокована, зверніть увагу, чи не закінчився її термін дії (він вказаний на лицьовій стороні пластика).

Причина 6. Закінчення строку довіреності на додаткову карту. Бувають ситуації, коли власник основної картки видає довіреність іншій людині на користування його рахунком, і за цією довіреністю випускають додаткову карту. Довіреність може діяти певний час, її термін може закінчитися раніше, ніж термін дії карти, і в цьому випадку банк заблокує картку, а щоб розблокувати — власник основної повинен продовжити довіреність.

Причина 7. Досягнення позичальником певного віку.Якщо мова йде про кредитну картку, то у банків завжди є нижня і верхня планки віку позичальника. І, наприклад, якщо можна кредитувати до 60 років, а карта випущена в 58 або 59, то коли власнику виповнюється 60 років, вона блокується. І далі рахунок буде діяти тільки на прибуткові операції — погашення кредиту.

Причина 8. Виявлення сумнівних операцій. Неприємна причина блокування, до того ж, тут блокується навіть не карта, а картковий рахунок. Іноді — блокування тільки на витратні операції, іноді — і на прибуткові теж.

Напоминаем, Вы можете воспользоваться Facebook ботом для подбора кредита:
Эксперт по Кредитам
 • Елена Иванова

  Конечно, лучше не допускать причин блокирования карты. Иногда это может застать Вас в самый неподходящий момент.

 • Marina

  Даже не знала, что кредитку могут заблокировать при достижении определенного возраста. Это надо уточнить в банке и учесть. Зато была еще другая ситуация — заблокировали при использовании за границей. Банк аргументировал тем, что небыло предупреждения о поездке.

 • вадим баранов

  Какую карту лучше оформит кредитную или дибетовую чтобы не получилось так что обслуживание карты было очень дорого.

 • Валерий Титирев

  Нужно еще смотреть, заблокировали ли карту, так как сейчас приходит много СМС от мошенников, что карту заблокировали. Сейчас вообще приходят через день.

 • Gena Slizh

  Так может быть, что и кончилось действие карты! Просто не получили уведомление на почту или не обратили внимание…

Cтоит прочитать

Мікрокредити онлайн переказом на карту без перевірки кредитної історії

На нашому сайті можна представлені вигідні мікрокредити онлайн з переказом на карту без перевірки кредитної історії. Тут зібрана величезна база кредиторів, які пропонують дистанційні інтернет-позики з мінімальними перевірками. Деякі з них взагалі не перевіряють кредитну історію, видають гроші в борг ...

3 кращі кредитні картки без довідок і поручителів

Кредитні карти без довідок і поручителів - швидкий спосіб отримати пластик в день звернення. Банк не обтяжує позичальника збором величезного пакету документів, пропонуючи отримати кредитні кошти по одному паспорту протягом декількох годин. Ви можете переконатися в цьому самі і оформити ...

3 популярні кредитні картки з пільговим періодом на зняття готівки

Кредитні картки з грейс періодом на зняття готівки - унікальна можливість безкоштовно користуватися засобами банку за готівковий розрахунок. Незважаючи на повсюдне поширення оплати картами, залишилося ще багато магазинів і місць, які приймають до оплати тільки готівку. За допомогою такого пластика ...

Топ 3 організацій, де дають кредит практично без відмови

Отримати кредит без відмови - мрія кожного потенційного позичальника, який потребує швидкого отримання грошей в борг. У такої людини 3 варіанти, де і як отримати позикові кошти: мікрокредит в MoneyVeo або МореГрошей, карта в Альфа-Банку, споживчий кредит. У кожного варіанту ...

 • КРЕДИТ НА КАРТУ
 • ПЕРВЫЙ БЕСПЛАТНЫЙ
 • КРЕДИТ ОНЛАЙН
 • КРЕДИТНАЯ КАРТА
Сколько денег вам нужно?
100 грн
15000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
0 грн
10000 грн
+
На какой период?
1 дн
30 дн
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
100 грн
500000 грн
+
На какой период?
1 мес
36 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
100 грн
300000 грн
+
На какой период?
1 мес
36 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения: