Чому заблокували картку?

Чому заблокували картку? У цій публікації я розгляну всі можливі варіанти відповіді на дане питання. Їх може бути кілька, і щоб дізнатися, чому банк заблокував карту , потрібно зіставити ці варіанти конкретно з вашою ситуацією. Відразу ж хочу звернути увагу: якщо карта заблокована — це аж ніяк не означає, що трапилося щось погане.

У більшості випадків це просто свого роду система захисту, яка спрацьовує автоматично, щоб, навпаки, запобігти різні неприємні ситуації. Тобто, банки діють за принципом «краще перестрахуватися» і можуть блокувати карти своїх клієнтів при найменших ознаках шахрайства, причому, як з боку третіх осіб, так і з боку самих же клієнтів. Отже, чому банк заблокував карту?

Причини блокування карти.

Причина 1. За заявою клієнта. Загалом-то, це і так зрозуміло, але все ж варто вказати, що велика частина блокувань відбувається на прохання самих клієнтів. Наприклад, якщо картку було викрадено, або її дані стали відомі третім особам, або людина просто підозрює, що його карткою хтось може несанкціоновано скористатися, або просто карта отримала механічні ушкодження, і потрібно випускати нову, або її забрав банкомат, і т.д . Загалом, будь-який власник карти в будь-якій ситуації, навіть не пояснюючи цієї ситуації, може зателефонувати в контакт-центр свого банку і заблокувати карту — банк зобов’язаний миттєво виконати його прохання.

До слова, багато людей помилково думають, що якщо більше немає необхідності користуватися картою — можна ось таким чином її заблокувати і викинути. Але немає: в цьому випадку потрібно закрити картковий рахунок, інакше в майбутньому вас може чекати неприємний сюрприз у вигляді чималого боргу перед банком, що виріс з нарахованих комісій за обслуговування і штрафів за їх несплату.

Причина 2. Порушення умов договору. Банк може заблокувати карту, якщо ви порушили якісь істотні умови договору. Наприклад, вчасно не заплатили комісію за обслуговування, не вносьте платежі по кредиту, якщо це кредитна карта, і т.д. Якщо ви не знаєте, чому заблокували карту — відразу подумайте: чи всі ви заплатили вчасно?

Причина 3. Підозра в несанкціонованому використанні. У процесингових центрах банків працюють спеціальні алгоритми, які можуть автоматично заблокувати карту при виявленні якихось факторів, що свідчать про її можливе несанкціоноване використання. Найпростіший приклад: тільки що по карті була здійснена транзакція в Києві , а через 5 хвилин — в Луцьку. Але варіантів тут може бути багато, і у кожного банку вони свої. Якщо банк заблокував карту з цієї причини, часто виявляється, що тривога помилкова, але все ж перестрахуватися ніколи не буде зайвим. Просто з’ясуйте причину по дзвінку в контакт центр, і якщо алгоритми помилилися — розблокуйте карту і користуйтеся далі.

Причина 4. Триразовий невірний набір пін-коду. Дуже поширена причина блокування карти. Якщо ви забули пін-код — це не настільки страшно: завжди можна замовити новий, правда за свою забудькуватість доведеться заплатити — послуга платна. Детальніше про це писав в окремій статті: Забув пін-код, що робити?

Причина 5. Закінчення терміну дії. Все логічно: якщо карта заблокована, зверніть увагу, чи не закінчився її термін дії (він вказаний на лицьовій стороні пластика).

Причина 6. Закінчення строку довіреності на додаткову карту. Бувають ситуації, коли власник основної картки видає довіреність іншій людині на користування його рахунком, і за цією довіреністю випускають додаткову карту. Довіреність може діяти певний час, її термін може закінчитися раніше, ніж термін дії карти, і в цьому випадку банк заблокує картку, а щоб розблокувати — власник основної повинен продовжити довіреність.

Причина 7. Досягнення позичальником певного віку.Якщо мова йде про кредитну картку, то у банків завжди є нижня і верхня планки віку позичальника. І, наприклад, якщо можна кредитувати до 60 років, а карта випущена в 58 або 59, то коли власнику виповнюється 60 років, вона блокується. І далі рахунок буде діяти тільки на прибуткові операції — погашення кредиту.

Причина 8. Виявлення сумнівних операцій. Неприємна причина блокування, до того ж, тут блокується навіть не карта, а картковий рахунок. Іноді — блокування тільки на витратні операції, іноді — і на прибуткові теж.

Напоминаем, Вы можете воспользоваться Facebook ботом для подбора кредита:
Эксперт по Кредитам

Cтоит прочитать

Услуга «кредит за откат»: спасение или начало конца?

Если верить статистике, большая часть дорогих приобретений берётся покупателями в кредит, а задолженность перед разными финансовыми учреждениями имеется у каждого 3-го гражданина Украины. В ходе оформлении договора нередко случаются разногласия, поскольку далеко не все украинцы соответствуют требованиям кредитующих структур (будь ...

Микрозайм от МФО — лучше, чем в банке?

Каждый из нас пытается тщательно планировать свой бюджет и взвешенно принимать решения о тех или иных расходах. Но никто не застрахован от обстоятельств, когда средства становятся нужными внезапно и в срочном порядке. Это может быть неожиданная поломка автомобиля, возможность выгодно ...

Кредитование при карантине с коронавирусом

Мы уже ранее рассказывали о том, что произойдет, если Вы не будете гасить кредит с образованием просрочки. Штрафные санкции за потребительский кредит во время карантина отменены Граждане Украины, у которых есть потребительский кредит и нарушившие условия договора с 1 марта ...

Чем грозит просрочка по кредиту

Просроченный кредит — ситуация вполне обыденная и частая. Статистика гласит, что в Украине количество невозвратов по кредитным договорам растёт с каждым годом. Несмотря на относительную простоту заключения кредитного договора с банком, или, что ещё проще, с МФО, гарантировать отсутствие форс-мажорных ...

  • КРЕДИТ НА КАРТУ
  • ПЕРВЫЙ БЕСПЛАТНЫЙ
  • КРЕДИТ ОНЛАЙН
  • КРЕДИТНАЯ КАРТА
Сколько денег вам нужно?
3 грн
15000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
10 грн
10000 грн
+
На какой период?
1 дн
45 дн
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
3 грн
200000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
200 грн
200000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения: