4 порад — як допомогти вашим близьким захиститися від втрати грошей

Дуже шкода буває, коли ваша бабуся або інший близький родич позбавляється пенсії і втрачає гроші в результаті дій шахраїв. Через свою довірливість, невміння користуватися сучасними телефонами багато людей похилого віку позбавляються своїх грошових коштів. Якщо ви дбаєте про своїх близьких, необхідно їм допомогти.

Нижче 4 простих поради, як убезпечити кошти ваших рідних від крадіжки.

1. Вимкніть СМС-Банк

Найпоширенішим механізмом для шахрайства з банківськими картами є використання СМС-банку для зняття грошей без вашого відома. Це послуга, яка підключається власнику картки під час оформлення або під час її використання. Послуга платна, але надає відмінні додаткові можливості:

Відстеження руху грошових коштів на карті, тому що про всі операції зняття / поповнення приходять смс-повідомлення.
За допомогою СМС-банку можна оплачувати різні послуги, переказувати гроші на інші картки
Вхід в інтернет-банк теж здійснюється через смс-повідомлення з кодом підтвердження від СМС-Банку

Здавалося б, дуже зручна і хороша послуга, але вона таїть в собі небезпеку бути ошуканим шахраями. Є кілька способів шахрайства за допомогою СМС-Банку.

Перший варіант — користувачеві приходить смс-повідомлення, в якому повідомляється, ніби його картка заблокована за проведення підозрілих операцій. Або приходить повідомлення про те, що хтось входить в інтернет-банк з цього номера, оплачує якісь покупки і т.д. В кінці такого повідомлення вказується номер телефону і прохання передзвонити в разі, якщо клієнт не здійснював подібних дій.

Звичайно, користувач відразу передзвонює на вказаний номер, толком нічого не перевіривши і не розібравшись в ситуації. На іншому кінці дроту йому відповідає нібито співробітник банку і просить вказати особисті дані для ідентифікації, реквізити картки, в тому числі, паролі і явки до інтернет-банку.

Маючи на руках детальну інформацію, зловмисник може списати грошові кошти з рахунку карти за короткий час.

Другий варіант шахрайства з СМС-банком — крадіжка телефону з підключеним СМС-Банком. Це дуже поширений спосіб шахрайства. У людини крадуть телефон і через підключений СМС-Банк переводять гроші з карти. В результаті у зловмисника залишається і телефон, і гроші з банківської картки жертви.

Третій варіант шахрайства пов’язаний з появою вірусу в вашому телефоні. Ви завантажуєте нешкідливу гру, але вона починає без вашого відома слати СМС команди про переказ грошей на інший рахунок. При цьому всі СМС оповіщення програма стирає і ви не дізнаєтеся навіть, що ваш рахунок обчистили. Дуже часто такі програм заточені під певний банк — ПриватБанк.

2. Встановіть ліміти на видаткові операції по карті

Ліміт на видаткові операції — це максимальна сума, яку власник картки може витратити в перебігу дня чи місяця. Наприклад, якщо встановити по карті ліміт на видаткові операції не більшою ніж 500 гривень, то власник пластика не зможе здійснювати покупки або зняти гроші більше цієї суми протягом доби.

Установка ліміту вбереже власника карти від списання великих сум з пластика. Це хороша міра щодо забезпечення безпеки своїх фінансів, але потрібно розуміти, що власник карти не зможе зробити велику покупку з встановленим лімітом на меншу суму.

На прикладі ПриватБанку розглянемо способи, як можна встановити ліміт на видаткові операції по карті. У клієнта кілька варіантів, як це зробити.

Перший — в особистому кабінеті інтернет-банку. Для цього потрібно авторизуватися в ЛК і відкрити «Налаштування» у правому верхньому кутку. Тут потрібно вибрати вкладку «Ліміти витрат на перекази і платежі». На сторінці можна встановити будь-який бажаний ліміт на видаткові операції по карті протягом доби.

Другий варіант — у відділенні банку. Для цього потрібно піти в офіс Приватбанку з паспортом і повідомити про своє бажання. Співробітник банку швидко встановить ліміт на видаткові операції.

Третій варіант — зателефонувати на гарячу лінію ПриватБанку за безкоштовним номером 3700. Після ідентифікації клієнта співробітник банку встановить бажаний їм ліміт на витрати по карті протягом доби.

3. Зробіть заборону на відновлення сім-карти за домовленістю

Існує така схема шахрайства, при якій зловмисник за змовою зі співробітником салону зв’язку може відновити сім-карту з абсолютно будь-яким номером на «липові» паспортні дані. Отримавши на руки копію чиєїсь діючої сім-карти, зловмисник може скористатися СМС-банком і перевести всі гроші з картки.

При бажанні власник сім-карти може написати заяву з забороною на відновлення сім-карти з чинним номером за домовленістю. В цьому випадку зловмисники не зможуть зробити сім-карту з таким же номером.

Підключити заборона на вчинення дій від імені абонента за дорученням можна в офісі стільникового оператора при наданні паспорта або за телефоном гарячої лінії після ідентифікації по кодовому слову.

4.Підключіть СМС-повідомлення за операціями для карт родичів

Якщо в рамках банківського продукту відкрити кілька карт для своїх родичів, можна буде контролювати їх витрати, самостійно встановлюючи ліміти на витрати, отримуючи смс-повідомлення про всі операції по їх картках. Це дозволить контролювати витрати і своєчасно дізнаватися про несанкціоновані списання.

Зазвичай це відбувається в офісі банку при оформленні карти або за телефоном гарячої лінії емітента. На прикладі ПриватБанку розберемо способи підключення послуги. Підключити мобільний банк про операції за додатковими картками можна:

В офісі банку. Для цього потрібно звернутися з паспортом, підписати відповідну заяву.
За телефоном безкоштовної гарячої лінії ПриватБанку. Після ідентифікації співробітник підключить мобільний банк до обраних картками.

Напоминаем, Вы можете воспользоваться Facebook ботом для подбора кредита:
Эксперт по Кредитам

Cтоит прочитать

Можно ли уехать за границу с непогашенным кредитом

Наши соотечественники всё чаще отправляются в поездки за рубеж с туристическими целями, в служебные командировки, на заработки или для получения образования. Возможности для выезда за границу значительно расширились благодаря введению безвизового режима с Европейским Союзом, но многих жителей Украины интересует, ...

Как правильно вносить платежи по кредиту и избежать штрафов

Заключение кредитного договора в банке предполагает согласие заёмщика на чёткое следование установленному графику платежей. Если он будет допускать просрочки, банк не станет временить с наложением штрафов (они также прописываются в договоре). Но при этом далеко не каждый банковский сотрудник будет ...

Складнощі кредитування малого бізнесу

Малий і середній бізнес постійно потребує фінансової підтримки. Новачкам потрібно стартовий капітал для відкриття своєї справи, підприємцям «зі стажем» потрібен оборотний капітал для розвитку бізнесу, закупівлі обладнання, оренди виробничих площ, розширення автопарку і т.д. Банки охоче виділяють кошти на кредитування ...

Що таке онлайн-кредит і чи безпечна така сучасна банківська операція в наш час?

У століття високих технологій, коли велика частина часу проходить в інтернеті, така новинка як онлайн-кредит стала дуже популярна серед нашого суспільства. Це можна пояснити тим, що даний кредит значно економить час, дуже зручний, оформити його можна просто і швидко. Щоб ...

  • КРЕДИТ НА КАРТУ
  • ПЕРВЫЙ БЕСПЛАТНЫЙ
  • КРЕДИТ ОНЛАЙН
  • КРЕДИТНАЯ КАРТА
Сколько денег вам нужно?
3 грн
15000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
10 грн
10000 грн
+
На какой период?
1 дн
45 дн
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
3 грн
200000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения:

Сколько денег вам нужно?
200 грн
200000 грн
+
На какой период?
1 мес
12 мес
+

Сумма:

Период:
Предложения: